Etnogiezz Q wydał nowy utwór – „Zelé”

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Nieco łatwiejsza formuła tej piosenki – w stosunku do innych utworów tego projektu – spowodowała, że zaledwie w ciągu pierwszej doby obejrzało ją już prawie 300 osób, obecnie jest to ponad 2000 odwiedzin.

 


Wzrastająca w ciągu minionych 2 miesięcy (od ukazania się pierwszych nagrań) ilość widzów na youtubie oraz „lubiących” na facebookowym fanpagu projektu pokazuje, że ta koncepcja i formuła czerpania z kaszubskiej przeszłości i łączenia ją z brzmieniem nu-jazzowym, znajduje chętnych słuchaczy.


Etnogiezz Q. to projekt, który łączy elementy kaszubskiej tradycji muzycznej z brzmieniami nowoczesnymi. Zespół wykonuje muzykę inspirowaną kaszubską tradycją, przede wszystkim w zakresie tekstowym. Muzycznie jest to pogranicze etno, oraz nu- i acid- jazzu, electro i muzyki eksperymentalnej. Nie jest to zachowawcze i tradycyjne granie etno/folku.


Poniżej kilka starszych utworów zespołu:

Kòle granic (chillout)
http://www.youtube.com/watch?v=-MiKoO3i6Co
Welewetka cz. I
http://www.youtube.com/watch?v=N_UAstRRx1E
Dzéwczã
http://www.youtube.com/watch?v=aHEGNMdbEpQ

Aktualności o projekcie (fanpage):
http://www.facebook.com/etnogiezz

 

Wojciech Albecki
{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.