Dzwony w parafii już w środę!

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on print

 

W najbliższą środę, (25 września 2013 r.), zostaną przywiezione do chwaszczyńskiej parafii nasze dzwony. Pierwsze powitanie dzwonów i modlitwy odbędą się w Tuchomiu na boisku o godz. 10:00, a później zostaną uroczyście przywiezione pod eskortą straży pożarnej na plac przy plebanii ok. godz. 10:30. Następnie odbędą się modlitwy i ustawienie dzwonów na koziołkach, gdzie pozostaną do uroczystego poświęcenia przez ks. Arcybiskupa, a później zostaną zamontowane na dzwonnicy dużego kościoła.

 

Dzwony zostały odlane 20 sierpnia br. w Przemyślu podczas pielgrzymki parafialnej po Sanktuariach Podkarpacia i Małopolski w ludwisarni Jana Felczyńskiego. Otrzymały one następujące imiona:

 

– 500kg – św. Szymon i Juda Tadeusz (patronowie parafii)

– 290kg – Jan Paweł II

– 150kg – św. Rita (patronka spraw trudnych)

 

Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

Parafia Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.