Dziś upływa termin składania deklaracji ws. opłaty za gospodarowanie śmieciami

{module do-reklamy-intertekst|none}


Przypominamy, że dziś (30.04.2013r.) upływa termin składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Jak dowiedzieliśmy się w UG Żukowo do dzisiejszego poranka złożonych było około 30 % deklaracji, ta liczba najprawdopodobniej dzisiaj wzrośnie, ponieważ bardzo dużo osób ten obowiązek  zostawiło sobie na ostatni dzień, jak również część osób wysłało deklaracje pocztą.


Termin 30 kwietnia 2013 r. jest ostateczny, jednakże jeśli ktoś złoży deklaracje w pierwszych dniach maja, to może liczyć na „przychylne oko” pracowników urzędu.

W razie niezłożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi albo uzasadnionych wątpliwości, co do zawartych w niej danych, Burmistrz Gminy Żukowo sam określi w drodze decyzji wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, biorąc pod uwagę uzasadnione szacunki, w tym średnią ilość odpadów komunalnych powstających na nieruchomości o podobnym charakterze. Wówczas może być przyjęta stawka za odbiór odpadów niesegregowanych w najwyższym wariancie. Dlatego opłaca się samemu złożyć deklarację i zadeklarować selektywną zbiórkę odpadów komunalnych na swojej posesji.

Jeśli ktoś ma problem z jej wypełnieniem warto skorzystać z pomocy pracowników Zespołu Komunalnego i Gospodarki Odpadami mieszczącego się w pok. 32,33 i 34 Urzędu Gminy Żukowo lub pod nr tel. (58) 685-83-49, (58)685-83-71.


Co z pojemnikami?

W deklaracji jest wyraźnie napisane, że „jestem świadomy, że moim obowiązkiem jest wyposażenie nieruchomości w pojemniki na zbieranie odpadów komunalnych”. Składając deklarację podpisujemy się pod tym, więc niejako opisywany obowiązek spada na nas.

Warto jednak poczekać do 28 maja 2013 r. tzn. do rozstrzygnięcia przetargu na wywóz śmieci, w którym gmina zobowiązała firmę do zaopatrzenia mieszkańców w pojemniki. Zagadką jest to, czy te pojemniki dostaniemy za darmo, czy doliczą nam koszty dzierżawy?


Jaki numer konta?

Osoby, które wypełniały deklarację, na pewno zwróciły uwagę na punkt „E”, w którym gmina zobowiązuje nas do wpłacania opłat za wywóz, bez dodatkowego wezwania na rachunek bankowy UG Żukowo. W miejscu, gdzie powinien być numer konta są same kropki. Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie – gdzie mam uiszczać opłatę? Odpowiedź uzyskaliśmy w UG Żukowo. Na ten moment numer konta nie jest znany i dowiemy się o nim dopiero pod koniec czerwca, kiedy to do naszych skrzynek trafi harmonogram wywozu odpadów.


Wzór deklaracji – PDF


Michał Witt

{module dol-artykulu|none}


 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.