Dzieci ze szkoły w Chwaszczynie i Kaszubki na Mszy Świętej Kaszubskiej

19 listopada o godz. 15 w chwaszczyńskiej parafii odbyła się kolejna Eucharystia z elementami języka kaszubskiego, koordynowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, oddział w Chwaszczynie.

Liturgię Słowa na listopadowej Mszy Świętej Kaszubskiej przedstawili uczniowie języka kaszubskiego z kl. 5 oraz uczennica gimnazjum szkoły w Chwaszczynie.

Czytania przeczytali Julia Kurek oraz Antoni Szulc, a wezwania modlitwy powszechnej: Mateusz Szafrański, Dominik Jesiołowski, Nikola Kulas (IIBG), Krzysztof Szulc, Barbara Magrian oraz Joanna Lipińska. Dzieci przygotowała nauczycielka języka kaszubskiego Bogumiła Gołąbek.

msza kaszubska listopad 2017 1
Msza Święta Kaszubska – uczniowie przedstawiają modlitwę powszechną / fot. Sylwia Lipińska

Kaszubską Eucharystię uświetnił także zespół „Kaszubki”, który sprawował tego dnia posługę muzyczną. Psalm zaśpiewała Małgorzata Cyrocka. Kierownikiem wokalistek jest Szymon Chyliński.

Podczas Mszy Świętej wierni korzystali z przygotowanych modlitewników, które zawierały teksty liturgii w języku kaszubskim.

msza kaszubska listopad 2017 2

Antoni Szulc czyta w języku kaszubskim / fot. Sylwia Lipińska

Kolejne nabożeństwo odbędzie się w III Niedzielę Adwentu 17 grudnia o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.