Dzień Otwarty Szkoły – relacja i zdjęcia z 21 maja 2011 r.

 

{module do-reklamy-intertekst|none}Dnia 21 maja w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Otwarty. Dzień ten przebiegał pod hasłem „Wszyscy kochamy nasze mamy”. Mimo niesprzyjającej aury zaproszeni goście przybyli bardzo licznie.

 

O godzinie 10:00 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie wszystkich przywitał pan dyrektor Robert Zochniak. Złożył życzenia wszystkim mamom z okazji ich święta. Na początek uroczystości zaplanowaliśmy prezentację multimedialną: „Z życia szkoły”, którą przygotowała pani Emilia Czerniawska. Zebrani mogli obejrzeć najciekawsze i najważniejsze dni z życia naszej szkoły.

 

Następnie najmłodsze pięcioletnie i sześcioletnie dzieci pod opieką pań: Małgorzaty Kisiel, Lucyny Mach i Anny Lipińskiej zaprezentowały przedstawienie pt. „Porady Dobrej Wróżki”. Mogliśmy się dowiedzieć, jak należy postępować w różnych trudnych sytuacjach. Potem wysłuchaliśmy kilku piosenek wyśpiewanych przez chór szkolny pod opieką nauczyciela muzyki pana Pawła Nowickiego. Pani bibliotekarka Magdalena Włodarczak razem z uczniami przygotowała scenkę humorystyczną pt. Mitologiczne potyczki rodzinne”. To współczesna wersja dwóch mitów greckich dotyczących relacji między boginią Demeter i jej córką Korą oraz historia uczonego ojca Dedala i jego syna Ikara.

 

Następnym punktem programu była inscenizacja pt. „Czar dla mamy” wyreżyserowana na podstawie lektury „Nasza mama czarodziejka” przez uczniów kółka teatralnego pod kierunkiem pani Beaty Bańkowskiej. Jest to opowieść o tym, jak dzieci z okazji święta mamy przygotowały i zorganizowały dla niej czary.

 

Natomiast uczniowie klasy III a, której wychowawcą jest pani Maria Pikies zaprezentowały się w wierszach o mamie. Punktem kulminacyjnym części artystycznej był występ IV klasy sportowej, która pod opieką pani Agnieszki Pawłowskiej zaprezentowała się w układzie tanecznym.

 

Po uroczystościach na sali gimnastycznej goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek z kawą i herbatą. Obejrzeli też wystawę i dekoracje przygotowane na korytarzach szkolnych. Wzięli udział w zajęciach otwartych. Goście mogli pośpiewać z panem Pawłem Nowickim i panią Marią Pikies. W pracowni plastycznej z panią Małgorzatą Jankowską i panią Mariolą Górską własnoręcznie wykonać upominek dla mamy. Natomiast w pracowni technicznej z panem Marcinem Pudlikiem wykonać prace z drzewa, metalu i różnych innych materiałów.

 

Z paniami Małgorzatą Lipińską i Beatą Bańkowską można było wcielić się w aktorów na zajęciach teatralnych. Pan Roman Gronowski i pani Monika Warecka w pracowni chemicznej starali się nie wysadzić szkoły w powietrze. W pracowni języka kaszubskiego u pani Bogumiły Gołąbek można było przybliżyć sobie tajniki języka kaszubskiego, a pani Monika Marczak uczyła języka angielskiego.

 

W sali komputerowej można było poserfować w internecie z panią Emilią Czerniawską. Dla smakoszy pani Anna Damaszke i pani Katarzyna Niezgoda przygotowały zajęcia kulinarne, zapraszały do przygotowania wspaniałych kanapek. Najmłodsze dzieci mogły wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych prowadzonych przez panie Ewę Pelc i Iwonę Łasicę. Panie Małgorzata Bącal i pani Natalia Możejko-Kuźmicka zaprosiły rodziców do wykonania razem ze swoimi pociechami wiosennych kwiatów.

 

Dla kibiców i fanów piłki siatkowej przygotowane zostały rozgrywki sportowe. Drużyna gimnazjalistów rozegrała mecz z drużyną składającą się z rodziców. Tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Scenariusz Dnia Otwartego opracowały panie Katarzyna Łyczywek i Dorota Bieszka. Zadbały też o realizację każdego z planowanych zadań.{module do-reklamy-intertekst-2|none}

Opracowała : Dorota Bieszka

 

dzie_otwarty_szk1

 

dzie_otwarty_szk2

 

dzie_otwarty_szk3

 

dzie_otwarty_szk4

 

dzie_otwarty_szk5

 

dzie_otwarty_szk6

 

dzie_otwarty_szk7

 

{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.