Dotacje dla organizacji pozarządowych i sportowych z Chwaszczyna

 

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Przyznano dotacje organizacjom pozarządowym na realizację zadań publicznych w 2013 roku. W zakresie „Turystyka i krajoznawstwo w gminie Żukowo w roku 2013″ dotację otrzymało z naszej miejscowości Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie oddział w Chwaszczynie na realizację zadania publicznego „Szlakiem Woja Żuka III” w wysokości 5 000 zł na oraz na realizację zadania publicznego „Spływ Kajakowy Radunią” w wysokości 1 664  zł.


Został również rozstrzygnięty konkurs dla organizacji pozarządowych z terenu gminy Żukowo w sferze kultury, jak i sportu.


O dotację na realizację zadań publicznych w 2013 r. zgłosiło się w sumie kilkadziesiąt podmiotów. Na rozwój kultury i sztuki przez organizacje pozarządowe Samorząd przeznaczył na ten rok 150 000 złotych, a na „Rozwój sportu w gminie Żukowo w roku 2013” kwotę w wysokości 300 000 zł.


– W dziale „Organizacja festiwali, przeglądów, spektakli, warsztatów, zajęć: teatralnych, fotograficznych, muzycznych, baletowych, tanecznych, konkursów o tematyce związanej z kulturą w tym także przedsięwzięcia o charakterze jubileuszowym”:

Zrzeszeniu Kaszubsko- Pomorskiemu oddział w Chwaszczynie przyznano 3 500 zł dotacji na „IV Festyn Kaszubski w Chwaszczynie”, natomiast Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna dostanie 1 500 zł na „Warsztaty Haftu Kaszubskiego” 


– W dziale „Ochrona kultury ludowej i amatorskiego ruchu artystycznego, w tym ochrona unikalnych umiejętności artystycznych”.

Zrzeszeniu Kaszubsko- Pomorskiemu oddział w Chwaszczynie przyznano  4 200 zł na instruktaż muzyczny dla Zespółu Wokalno – Instrumentalnego „Stolem”

Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna 4 000 zł na prowadzenie żeńskiej grupy wokalnej „Kaszubki” w Chwaszczynie.

– Dział „Wydawanie niskonakładowych, niekomercyjnych publikacji, poświęconych tradycji, kulturze lub historii gminy z wykorzystaniem różnych nośników zapisu, realizowanych na zasadach działalności pożytku publicznego nie będącej działalnością gospodarczą”:

 

Zrzeszeniu Kaszubsko- Pomorskiemu oddział w Chwaszczynie przyznano  6 300 zł na „Spiącé wòjskò” – nagranie słuchowiska i stworzenie gry edukacyjnej dla dzieci oraz 2 000 zł na wydanie zbioru wierszy i skeczy Kazimierza Jastrzębskiego.

 

Na „Rozwój sportu w gminie Żukowo w 2013 r.”  30 000 zł otrzyma Klub Sportowy „CHWASZCZYNO” na szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży (piłka nożna)  natomiast Klub Sportowy „GOKKEN” uzyskał 5 000 zł na projekt pozyskania, szkolenia i pracy wolontariuszy podczas mistrzostw świata w karate f.s.k.a. w 2013 roku w Żukowie oraz 15 000 zł na szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w karate.


{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.