Domowa Świetlica „FANTAZJA” w Chwaszczynie już czynna!

Dnia 05.09.2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej Domowej Świetlicy „FANTAZJA” w Chwaszczynie przy ul. Oliwskiej 144. Z tej okazji czekały na dzieci liczne atrakcje, zabawy, gry i konkursy z nagrodami.

Było malowanie buziek, puszczanie wielkich baniek, zabawy z chustą i poczęstunek. W czasie, gdy dzieci się wspaniale bawiły, rodzice mieli możliwość obejrzeć świetlicę i dowiedzieć się więcej nt. w jaki sposób funkcjonuje.

Skąd taki pomysł? Świetlicę założyła nauczycielka z pasją muzyczną, z wielkim sercem dla dzieci, która na co dzień jest przede wszystkim mamą – Każdy dobry rodzic musi kiedyś wyjść do lekarza, fryzjera czy do pracy lub po prostu potrzebuje chwilę dla siebie i chce być przekonany, że jego pociecha jest bezpieczna i pod odpowiednią opieką. W Chwaszczynie nie ma takiego miejsca, w którym można zostawić dziecko przed zajęciami szkolnymi, jeśli trzeba być wcześniej w pracy lub gdy trzeba w niej dłużej zostać. Nie mamy też miejsca, w którym można zorganizować urodziny dla dzieci i nigdzie nie ma urodzin dla dzieci, na których jest muzyka na żywo! Na naukę gry na instrumencie trzeba dojeżdżać poza naszą miejscowość i nie mamy rytmiki w szkole. – opowiada założycielka.

domowa swietlica 2

Fantazja to miejsce, w którym dzieci nie będą się nudziły. Są tu prowadzone gry, zabawy oraz zajęcia dodatkowe. Mogą rozwijać swoje pasje z dala od hałasu, przepełnionej szkolnej świetlicy. Zostaną odprowadzone na zajęcia do szkoły, a jeśli będzie taka potrzeba, to również ze szkoły odebrane.

Podczas pobytu w Fantazji dziecko może korzystać z całej oferty zaplanowanej w harmonogramie dnia, odrobić lekcje albo po prostu odpocząć. Świetlica jest alternatywą dla zapracowanych mam, którym należy się wyjście do fryzjera, salonu piękności czy na zakupy, nie martwiąc się o dziecko. Można zostawić swoją pociechę na tyle godzin, ile będzie trwało zaplanowane wyjście. Proponujemy cały wachlarz zajęć dodatkowych.

domowa swietlica 1

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia indywidualne oraz grupowe z rytmiki, naukę gry na pianinie, keyboardzie, klarnecie, saksofonie, flecie z elementami teorii muzyki oraz muzykowanie w zespołowych i przygotowanie do egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej. Przez cały tydzień odbywają się zajęcia w formie warsztatów tematycznych oraz język angielski. Dziecko utrwali zdobyte w szkole wiadomości, rozwinie swoje pasje i pogłębi wiedzę z ulubionej dziedziny.

domowa swietlica 6

W poniedziałki odbywają się zajęcia, o tematyce plastycznej, we wtorki zapraszamy do Literkowa – zabawy z literkami, dyktanda ortograficzne, ćwiczenia logopedyczne, gry, zabawy. W muzyczne środy i czwartki odbywać się będą zajęcia rytmiczne i muzyczne, indywidualna nauka gry na instrumencie. Czwartek to dzień dla umysłów ścisłych – Matematyczny rajd to ćwiczenia matematyczne nawiązujące do zakresu programu nauczania dla określonej grupy wiekowej. W piątki zapraszamy na eksperymenty i zajęcia o tematyce przyrodniczej. Cały tydzień ciężkiej pracy uwieńczymy zabawą sobotnią w formie dyskoteki z animacjami i muzyką na żywo. Zapewniamy materiały i pomoce oraz przybory dydaktyczne.

Zajęcia będą się odbywały z podziałem na grupy – dostosowane do wieku. Świetlica organizuje urodziny, imieniny dla dzieci inne niż wszędzie. Proponuje prawdziwy bal z muzyką na żywo, karaoke i animacjami lub jeśli dziecko woli aktywnie spędzać czas można zamówić warsztaty na proponowany przez rodzica temat. Będą również organizowane imprezy okolicznościowe dla dzieci typu Andrzejki, Mikołajki i inne.

domowa swietlica 8

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez pedagogów z doświadczeniem i kwalifikacjami do nauczania wczesnoszkolnego, logopedii, języka angielskiego, gry na instrumencie, turystyki. Czynne również w dni wolne od szkoły!

Ceny bardzo atrakcyjne! Tel. Kontaktowy: 600 057 716.

Fantazja gwarantuje wspaniałą zabawą, bezpieczeństwo, indywidualne podejście do dziecka i rozwój pasji!!! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na wszystkie zajęcia i do odbioru dzieci ze szkoły obowiązują zapisy. Między zajęciami zapewniamy opiekę godzinową dla dzieci.

domowa swietlica 5

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.