W piątek ostatnie pożegnanie 3-letniego Olafa

10 września 2016 r. w sobotę zmarł 3-letni chłopiec Olaf, który od urodzenia dzielnie walczył z ciężką chorobą uniemożliwiającą mu prawidłowy rozwój. W tym roku ponownie zbierano dla niego środki podczas Dożynek Parafialnych – Festynu Kaszubskiego. Jak się okazało – po raz ostatni…

Ostatnie pożegnanie Olafa Kasprzyka będzie miało miejsce w piątek 16 września w Chwaszczynie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 12:00, następnie kondukt żałobny przejdzie na parafialny cmentarz, gdzie Olaf uda się na wieczny odpoczynek.

olaf 2

Poniżej krótkie wspomnienie osoby bliskiej rodzinie Olafa:

„Był wspaniałym, pogodnym chłopcem, ciągle uśmiechniętym i pomimo choroby stawiał czoła przeciwnościom losu. To, co się stało, jest wielką tragedią dla najbliższych, ale i dla nas wszystkich, którzy go znali, wspierali w rehabilitacji i czekali, aż postawi pierwsze kroki. Nie udało się… Teraz przyjdźmy go pożegnać, odszedł od nas. Dobranoc, Kochany Olafku.”

olaf 9

Mały Olaf od urodzenia cierpiał m.in. na czterokończynowe porażenie dziecięce i wymagał stałej, kosztownej opieki specjalistycznej. Olaf był pogodnym figlarnym 3-latkiem, któremu los nie oszczędził trudów życia od chwili narodzin. Cierpiąc na czterokończynowe porażenie dziecięce oraz wiele innych dodatkowych schorzeń od pierwszych dni życia wymagał stałej opieki medycznej i konsekwentnej rehabilitacji.

Olaf samodzielnie nie chodził, ale rodzina wierzyła, że postawi w końcu swój pierwszy w życiu krok.
Był podopiecznym Fundacji Serce Dziecku w Wejherowie i Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie.

Po każdorazowym pobycie w ośrodku i ciężkiej pracy dzielnego Olafka widać było ogromne postępy: najpierw podnoszenie się, później siadanie, pierwsze próby utrzymywania się w pionie, a ostatnio chodzenie przyprowadzeniu za obie rączki. Celem każdego programu rehabilitacyjnego było osiągnięcie jak najlepszych rezultatów.

olaf 1

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.