Dofinansowanie odnawialnych źródeł energii – spotkania informacyjne

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski zaprasza na spotkanie informacyjne, dotyczące możliwości dofinansowania instalacji różnych rodzajów instalacji OZE na budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Żukowo. 

Spotkania informacyjne odbędą w dniu 12 grudnia br. o godz. 17:00 oraz o godzinie 19:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Żukowie.

Przewidywane dofinansowanie wyniesie maksymalnie do 85% kosztów kwalifikowanych.

Wstępne założenia zakładają, że projekt polegał będzie w szczególności na instalacji kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, aczkolwiek możliwe są również dotacje na kotły na biomasę, pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne. Szczegółowy zakres projektu określony zostanie po spotkaniu z mieszkańcami oraz zebraniu ankiet wyrażających wolę udziału w projekcie oraz danych pozwalających na właściwy dobór instalacji OZE.

Na spotkaniach informacyjnych zostaną omówione plany gminy w stosunku do realizacji projektu, dostępne rodzaje OZE, ich zalety i wady, wzory ankiet i sposób ich wypełniania, oraz kryteria i sposób wyboru mieszkańców mogących uczestniczyć w projekcie. Spotkanie pozwoli również na zadawanie dodatkowych pytań specjalistom w dziedzinie OZE.

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych udziałem w Programie zapraszamy na spotkania w dniu 12 grudnia oraz zachęcamy do złożenia pdfDeklaracji udziału w Projekcie, pdfOświadczenia – potwierdzającego spełnienie kryteriów rekrutacji, oraz pdfAnkiety pozwalającej na dobór i określenie zainteresowania konkretnym rozwiązaniem instalacji OZE.

O udziale w projekcie decyduje złożenie Ankiety, Deklaracji oraz Oświadczenia w nieprzekraczalnym terminie do 19 grudnia 2016 – decyduje data wpływu do Urzędu. Dokumentację można składać osobiście w pokoju 13, pocztą na adres Gminy z dopiskiem „OZE-Dotacja” lub poprzez przesłanie skanu na e-mail j.fiedorowicz@zukowo.pl lub faksem: (58) 685 83 30. Osoby, które złożą deklarację po wyznaczonym terminie zostaną pozbawione możliwości udziału w projekcie. Wzory dokumentacji do pobrania w załącznikach.

Projekt realizowany będzie przy współfinansowaniu ze środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10 Energia, Działanie 10.3 Odnawialne źródła energii.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Projekcie.

Burmistrz
Wojciech Kankowski

pdfDeklaracja539.77 KB

pdfAnkieta332.95 KB

pdfOświadczenie425.66 KB

 

fot. tytułowa: ekoenergia24.eu

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.