Dlaczego Gmina nie spieszy się z inwestycjami?

 

Inwestycje drogowe ogłoszone do 15 maja 2015 roku:

 

Gmina Żukowo do 15 maja 2015 roku ogłosiła 2 przetargi na inwestycje drogowe:

 

– budowa ulic w Żukowie: Kruczkowskiego, Dąbrowskiego, Dambka – dokończenie zadania,
– przebudowa ulicy Armii Krajowej w Żukowie – kontynuacja zadania.  

 

Gmina Szemud do 15 maja 2015 roku ogłosiła 16 przetargów na inwestycje drogowe:

 

– budowa dróg gminnych w Łebieńskiej Hucie, Grabowcu, Jeleńskiej Hucie, Koleczkowie, Kielnie (ul. Jeziorna, Tredera), Warzno-Czeczewo, Dobrzewinie, Bojanie (ul. Starowiejska, Tartaczna), Rębiskach.
– utwardzenie płytami yomb dróg w Koleczkowie, Bojanie, Kielnie.

 

Dodatkowo Gmina Szemud zakupiła w miesiącu styczniu 27 tys. płyt yomb, które zostały złożone już na poszczególnych drogach i czekają na ułożenie. Płyty te zostały zakupione w styczniu, gdyż jest to najlepszy okres na zakup płyt yomb, cena płyty jest najniższa. W układaniu płyt yomb w gminie Szemud partycypują mieszkańcy, którzy pokrywają koszt ułożenia płyt.

Gmina Żukowo jeszcze nie ogłosiła przetargu na zakup płyt, za to Gmina Szemud w połowie kwietnia ogłosiła kolejny przetarg na zakup 14 tys. płyt yomb. W sumie w roku 2015 Gmina Szemud planuje ułożenie 41 tys. płyt yomb – jest to 30 750 m² utwardzonych dróg, plus drogi utwardzone w technologii asfaltowej i kostki brukowej.

 

Gmina Żukowo w roku bieżącym planuje zakupić płyty yomb za kwotę 1 mln. zł. Tylko ile płyt yomb kupi za tę kwotę  w czerwcu, pamiętając że najtańsze płyty są w styczniu? I kiedy będą układane, jesienią?

 

Dlaczego zarządzający Gminą Szemud Wójt działa tak dynamicznie i ekonomicznie?

 

tabelka-gminaszemud-zukowo
Porównanie finansowe Gminy Żukowo z Gminą Szemud.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.