Dalsze doposażenie OSP w Chwaszczynie

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Dzięki ofiarności Sołectwa Tuchom, Sołectwa Chwaszczyno, Gminy Żukowo oraz przy wykorzystaniu środków własnych OSP w Chwaszczynie, udało się zakupić dla naszej jednostki kolejny sprzęt ratowniczy.

Rada Sołecka w Tuchomiu przekazała na rzecz naszej jednostki środki pieniężne, dzięki którym pozyskano sześć odcinków węży tłocznych o szerokim przekroju tj. W-110. Zakup ten pozwolił na osiągnięcie pełnej wydajności pozostającej na naszym wyposażeniu motopompy szlamowej, co znacznie zwiększyło możliwości naszego przeciwdziałania skutkom powodzi i zalewów.

 

Ze środków przeznaczonych na naszą rzecz przez Radę Sołecką w Chwaszczynie zakupiono cztery komplety umundurowania bojowego oraz osiem par obuwia bojowego. Nadto ze środków przekazanych przez Urząd Gminy w Żukowie zakupiono kolejne dwa komplety umundurowania bojowego.

 

Wypracowane przez OSP w Chwaszczynie środki własne pozwoliły na zakup ośmiu hełmów bojowych, dwóch kompletów umundurowania koszarowego oraz dwóch kompletów umundurowania galowego. Dla potrzeb obsługi administracyjnej straży zakupiono nadto komputer wraz z drukarką. Przypominamy, że środki własne OSP w Chwaszczynie pochodzą w szczególności ze składek członkowskich oraz ekwiwalentu za udział w akcjach ratowniczych.

 

Dzięki przedstawionym zakupom doszliśmy do poziomu wyposażenia pozwalającego na równoczesne wystawienie do działań ratowniczych dwóch pełnych zastępów strażackich. W skład takiego zastępu wchodzi co do zasady ośmiu strażaków, którzy przy prowadzeniu długotrwałych akcji ratowniczych, powinni być co kilka godzin zastępowaniu kolejnym, wypoczętym zastępem. Obecnie jesteśmy w stanie dokonać takiej wymiany załogi bez komplikacji związanych z zamianą umundurowania bojowego.

 

Zarząd OSP w Chwaszczynie składa serdeczne podziękowania Radzie Sołeckiej w Tuchomiu, Radzie Sołeckiej w Chwaszczynie oraz Urzędowi Gminy Żukowo za pomoc przy doposażeniu naszej jednostki. Szczególne podziękowania kierujemy tym razem na ręce Rady Sołeckiej w Tuchomiu oraz Radnych Rady Miejskiej w Żukowie Zbigniewa Lidzbarskiego i Stanisława Groth, podkreślając inicjatywę zacieśnienia współpracy pomiędzy OSP w Chwaszczynie a Sołectwem Tuchom.

 

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.