Dalsza pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic. W jaki sposób możesz pomóc?

 

Środowiska z całej Polski w różny sposób organizują pomoc dla tych, którzy ucierpieli w wyniku potężnych nawałnic, jakie przeszły przez Kaszuby w nocy z 11 na 12 sierpnia. Do akcji włączyły się także pomorskie podmioty: Urząd Gminy Żukowo z OSP Żukowo, Rada Miasta w Żukowie oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. Sprawdź, w jaki sposób można pomóc poszkodowanym.

 

POMÓŻMY LIPUSZOWI!

Urząd Gminy w Żukowie wraz z OSP Żukowo organizują pomoc dla Lipusza. Pomóżmy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipuszu w usuwaniu skutków nawałnicy!

Najbardziej potrzebne są:

• plandeki,
• piły łańcuchowe,
• łańcuchy i prowadnice do pił Stihl ms 440, ms 290 oraz pilarek echo cs 6703,
• nowe pilarki kompletne.

Sprzęt można przynosić codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Gminy w Żukowie do siedziby OSP w Żukowie.

Można również wpłacać pieniądze na konto: 04 8340 0001 0200 0114 2000 0001.

Każda przekazana złotówka na pomoc Osp Lipusz przyczyni się do ratowania ludzi i mienia znacznej wartości.

Druhowie z Jednostki OSP Lipusz pracują nieprzerwanie w dzień i w nocy od prawie tygodnia, usuwając skutki nawałnicy. To właśnie w tej miejscowości 95% drzewostanu uległo całkowitemu zniszczeniu. Druhowie potrzebują sprzętu do usuwania skutków nawałnicy, a przede wszystkim środków, za które będą mogli go zakupić oraz wyremontować. Jeden z samochodów z uwagi na ciągłą eksploatację odmówił posłuszeństwa – prawdopodobnie zatarł się w nim silnik.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tych, którzy nieprzerwanie walczą ze skutkiem tego strasznego żywiołu.

 

ZBIÓRKA NA RZECZ OFIAR NAWAŁNICY!

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, organizuje zbiórkę na rzecz ofiar zeszłotygodniowej nawałnicy. Wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy można przynosić od poniedziałku 21.08.2017 do piątku 25.08.2017 do siedziby OKiS Żukowo ul. Mściwoja 6 w godzinach 8.00-16.00, dodatkowo we wtorek, środę oraz czwartek w godzinach 8.00-19.00.

Około 120 dzieci w wieku 8-14 lat, będzie przebywać w Gdańsku od 21 do 27 sierpnia bez ubrań na zmianę. Być może część z nich zawita do nas na zajęcia sportowe.

Najbardziej potrzebne teraz są:

• ubrania dla dzieci w wieku 8-14 lat,
• plecaki dla dzieci do szkoły z wyposażeniem,
• bielizna dla dorosłych (skarpetki, majtki),
• środki czystości (mydła, ręczniki, papier toaletowy),
• naczynia jednorazowe (talerze, sztućce, kubki).

Zebrane rzeczy zostaną przez nas dostarczone w miejsce wyznaczone przez PCK Gdańsk, która organizuje akcję pobytu dzieci w Gdańsku. Koordynatorem akcji z ramienia OKiS jest Jacek Drążek tel. 731 809 002 email: okis@okis-zukowo.pl.

 

KOMUNIKAT BURMISTRZA GMINY ŻUKOWO

Burmistrz Gminy Żukowo informuje, że Gmina Żukowo, Uchwałą Rady Miasta planuje przekazać 80 tys. złotych samorządom poszkodowanym w wyniku ostatnich zdarzeń pogodowych, jako wsparcie na działania związane z usuwaniem skutków nawałnic. Kwoty po 40 tys. złotych przekazane zostaną na naprawę dróg w infrastrukturze gminnej w gminach Sulęczyno i Lipusz.

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.