Kaszubi wspierają poszkodowanych z Rytla i Suszka. Prośba o pomoc

 

Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału Gdynia w imieniu wszystkich Kaszubów i nie tylko prosi o wsparcie dla ofiar nawałnic, jakie przeszły nad ziemią kaszubską. Dzisiaj Andrzej Busler z redaktorką Radia Gdańsk Tatianą Slowi zawieźli pierwszy transport z potrzebnymi rzeczami. Zbiórka trwa do piątku 18 sierpnia.

Apel prezesa ZK-P Gdynia

LUBÒTNY DRËCHNË I DRËSZE,

apelujemy w niezmiernie ważnej sprawie. Wszyscy wiemy o nawałnicy, która miała miejsce z piątku na sobotę. W mediach od kilku dni słyszymy doniesienia z Rytla i Suszka w Borach Tucholskich. Prawie nigdzie, nie ma prawie mowy o wielu miejscach, które zostały w równym stopniu dotknięte tą tragedią. Mam tutaj na myśli inne części Kaszub – okolice Sulęczyna, Lipusza, Nakli, Lemanów, Dziemian itd.

Dziś rano rozmawiałem ze znajomymi z tych stron o ogromie zniszczeń. O ich wadze utwierdziła mnie dziś rozmowa z red. Tatianą Slowi z Radia Gdańsk, która wczoraj tworzyła audycję na ten temat. Część tego materiału wyemitowano dziś (środa) o 22.40 w Radio Gdańsk.

Nie możemy być bierni w tej sprawie. Jutro tj. w czwartek popołudniu (17 sierpnia) jako gdyńscy Kaszubi wyruszamy z pierwszym transportem pomocy. Wspólnie z wiceprezesem Franciszkiem Gurskim i red. Tatianą Slowi z Radia Gdańsk jedziemy na kierunek Sulęczyno dwoma samochodami (wieziemy wodę i hermetycznie pakowane słodycze).

Jeśli ktoś z Państwa chce pomóc to bardzo proszę o dowiezienie potrzebnych rzeczy (hermetycznie pakowane słodycze: batony, wafle, czekolada), napoje i woda. Następny transport dowieziemy w sobotę rano. Potrzebne artykuły proszę dostarczać do Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni) w czwartek i piątek (17 i 18 sierpień) w godz. 9.00-17.00.

Bardzo proszę, nie bądźmy bierni w tej ważnej sprawie.

Andrzej Busler
prezes ZKP Gdynia

 logo zkp gdynia

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.