Czy wybrałaś już położną? – Nowa położna w Ośrodku Zdrowia w Chwaszczynie.

 
fot. internet

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żukowie z radością informuje, że w Ośrodku Zdrowia w Chwaszczynie rozpoczął współpracę z położną rodzinną panią Małgorzatą Kubik.

 

Zapraszamy serdecznie dziewczęta i Panie w każdym wieku do dokonania wyboru położnej w naszym ośrodku zdrowia i korzystania z jej opieki.

 

Położna jest to szczególny zawód medyczny, który kojarzymy, nawet ze względu na brzmienie jego nazwy, głównie z okresem porodu i połogu, opieką nad ciężarną, położnicą i noworodkiem.

Tymczasem położna jest oprócz tego osobą sprawującą opiekę nad zdrowiem kobiet w każdym wieku, posiadającą szeroką wiedzę na temat problemów kobiecych w różnych okresach życia: dojrzewania, macierzyństwa, menopauzy, wieku podeszłego, w tym w sprawach higieny, fizjologii i antykoncepcji, schorzeń narządu rodnego, chorób piersi, opieki po operacjach ginekologicznych i innych.

Nasza położna jest osobą posiadającą duże doświadczenie kliniczne, które z ochotą przekaże swoim podopiecznym. Położna pracuje w gabinecie, a w sytuacjach uzasadnionych także w domu Pacjenta. Szczegółowe informacje można uzyskać w Rejestracji Ośrodka Zdrowia w Chwaszczynie.

Można wybrać położną środowiskową w innej przychodni, niż ta, gdzie wybrano lekarza POZ. Pacjentki mają obecnie prawo trzykrotnej bezpłatnej zmiany swojego wyboru położnej, pielęgniarki środowiskowej i lekarza POZ w ciągu roku kalendarzowego.

 

Zapraszamy
Joanna Komorowska
Dyrektor SPZOZ w Żukowie

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.