Demokracja w wykonaniu Burmistrza Gminy Żukowo i Sekretarza Rady Sołeckiej Chwaszczyna

 


fot. google maps

 

Po 21 dniach sekretarz Rady Sołeckiej Pan Mirosław Nowak przypomniał sobie o „TAJNYM” spotkaniu do którego doszło 9 lipca br. Spotkanie to odbyło się w remizie OSP w Chwaszczynie, a inicjatorem tego spotkania był właśnie sekretarz Rady Sołeckiej. Termin i miejsce spotkania sekretarz ustalił z Burmistrzem Gminy Żukowo Panem Jerzym Żurawiczem.

 

Tematem spotkania było wykonanie dokumentacji projektowej budowy ulic: Mickiewicza, Żeromskiego, Sienkiewicza i część Norwida w Chwaszczynie. Piszę świadomie „TAJNE”, gdyż sekretarz Rady Sołeckiej Pan Mirosław Nowak poinformował o spotkaniu tylko kilka osób z tych trzech ulic. Na spotkaniu ustalono kwestie związane z wykonaniem dokumentacji projektowej dotyczące usytuowania chodników, parkingów, progów zwalniających, odwodnienia,…

 

Dlaczego skoro mamy demokrację o tak ważnych decyzjach decydują tylko wybrane osoby i zostało ustalone to w tajemnicy? Dziwne jest również to, iż bez wiedzy mieszkańców przy opracowaniu dokumentacji zostaną pominięte ulice: Słowackiego, Gałczyńskiego i Kochanowskiego.

 

Pragnę przypomnieć, iż na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 22.05.2012 r. w Chwaszczynie w budynku szkoły na którym Burmistrz Pan Jerzy Żurawicz zadeklarował, że do końca 2012 roku zostanie wykonana koncepcja budowy ulic: Mickiewicza, Żeromskiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Gałczyńskiego, Kochanowskiego i części ulicy Norwida, zaś w roku 2013 zostanie wykonana dokumentacja projektowa. W związku z tym, że w budżecie gminy na roku 2013 nie uwzględniono wykonania dokumentacji budowy ulic, dnia 03.06.2013 roku odbyło się kolejne spotkanie w Urzędzie Gminy Żukowo, na którym był obecny Z-ca Burmistrza Gminy Pan Marek Trepczyk. Na spotkaniu Pan Marek Trepczyk zadeklarował wykonanie dokumentacji z oszczędności przetargowych, a w szczególności z oszczędności z przetargu na budowę szkoły w Baninie.

 

Mimo deklaracji w roku 2013 nie wykonano dokumentacji. W roku bieżącym sfinansowanie dokumentacji jest zaplanowane (kwota – 40 000,00 zł), ale tylko na ulice: Mickiewicza, Żeromskiego, Sienkiewicza i część ulicy Norwida.

 

Teraz wiadomo dlaczego spotkanie, które odbyło się 9 lipca było spotkaniem „TAJNYM”, ponieważ nie chciano aby na spotkaniu byli obecni mieszkańcy ulic: Gałczyńskiego, Słowackiego i Kochanowskiego, którzy nie dopuściliby do obcięcia zakresy wykonania dokumentacji o ich ulice.

 

Dlaczego Burmistrz Pan Jerzy Żurawicz bez zgody mieszkańców obciął zakres zadania o ulice: Gałczyńskiego, Słowackiego i Kochanowskiego? Zastanawiam się dlaczego Rada Sołecka, która powinna reprezentować całe Sołectwo dba tylko o wybrane interesy? Dlaczego nie chce organizować spotkań z mieszkańcami? Przecież w naszej miejscowości za obecnej kadencji Burmistrza Gminy Pana Jerzego Żurawicza nie ma żadnych poważanych inwestycji. Rada Sołecka powinna zabiegać o to, aby tych inwestycji było jak najwięcej, a z drugiej strony godzi się na obcięcie zakresu wykonania dokumentacji o wymienione wyżej ulice. Czy Burmistrz liczy się z stanowiskiem Rady Sołeckiej?

 

Mam nadzieję, że doczekamy się odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Piotr Fikus

Radny Powiatu Kartuskiego

http://piotrfikus.info

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.