Czy uda się zmodernizować ulicę Sambora I w 2012 roku?

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Czy uda się zmodernizować ulicę Sambora I w Chwaszczynie na odcinku od jeziora Wysockiego do stadniny koni?

W 2010 r. Sołtys Pan Gerard Barsowski w rozmowie z Naszym Czytelnikiem obiecał zakwalifikowanie tego odcinka do modernizacji w 2012 r.

 

Odcinek ul. Sambora I o którym piszemy jest bardzo stromy i wąski. Ma on około 3 metry szerokości. Jak widać na poniższym zdjęciu podczas podjeżdzania dwa samochody nie są w stanie się minąć:

waski-podjazd-na-sambora

W momencie gdy spotkają się dwa samochody trzeba się wycofać wąską drogą, stanąć na skarpie przy jeziorze, przepuścić zjeżdżający pojazd i ponownie próbować podjechać pod górę. Jest to dosyć niebezpieczne, szczególnie dla mniej wprawionych kierowców.

Często na skarpie parkują wędkarze co dodatkowo utrudnia wykonanie manewru.

waski-zjazd-sambora-chwaszczyno

Sytuacja komplikuje się podczas zimy, kiedy śnieg i grunt tworzą błoto, które utrudnia lub nawet uniemożliwia podjazd samochodom osobowym…

Mamy nadzieję, że zapewnienia Sołtysa sprzed dwóch lat nie były tylko pustymi słowami i zamienią się w najbliższym czasie w konkretne działania.

Osoby zainteresowane tematem zapraszam do umieszczania wpisów w komentarzach lub na forum portalu regionalnego Chwaszczyno.pl.

Poniżej prezentujemy pismo Naszego Czytelnika przesłane do Pana Sołtysa oraz Rady Sołeckiej w sprawie ulicy Sambora:

Sambora YOMB-1-pismo-Piotra-Lipinskiego

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.