Czy uda się utwardzić kostką brukową kolejne osiedle – relacja z spotkania.

 

Kilka dni temu w szkole w Chwaszczynie odbyło się zebranie Rady Sołeckiej, radnego powiatowego Piotra Fikusa z mieszkańcami ulic Żeromskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Kochanowskiego, Gałczyńskiego oraz Norwida. Głównym tematem spotkania była kwestia utwardzenia wymienionych ulic kostką brukową. W zebraniu uczestniczył radny RM w Żukowie, mieszkaniec Tuchomia, a zarazem przewodniczący Komisji Budżetowej RM w Żukowie Stanisław Groth.

 

 

Na godzinę 19 zjawiła się spora grupa mieszkańców z w/w ulic, zebranie rozpoczęła prezentacja multimedialna. Z pokazywanych slajdów można było się dowiedzieć, jakie ulice mają być utwardzone. Wybierano spośród 3 proponowanych wariantów utwardzenia większej lub mniejszej liczby ulic, wybrano wariant optymalny „B” – który zakładał utwardzenie około 2050 m ulic w centrum Chwaszczyna.

 

Proponowane ulice do utwardzenia to Mickiewicza na długości 600 m (od Oliwskiej do Kochanowskiego), Żeromskiego na odcinku 390 m, Słowackiego na długości 360 m, Sienkiewicza na długości 250 m. Dodatkowo włączono do w/w ulic 200 m Gałczyńskiego, 130 m Kochanowskiego oraz 120 m Norwida.

 

Radny powiatowy przedstawił ustalenia RM w Żukowie z 30 marca dotyczących zmian do budżetu gminy o podziale dodatkowych ponad 7 mln zł na inwestycje w gminie Żukowo. Z kwoty ponad 7 mln zł nasze sołectwo dostało aż… 4 tyś zł (słownie: cztery tysiące złotych) – do kwoty tej 6 tys. zł dołożyła Rada Sołecka z środków własnych. Kwota ta w łącznej wysokości 10 tyś. zł będzie przeznaczona na zakup i montaż łapaczy za bramkowych na boisko na ulicy Węglowej.

 

spotkanie-ws-utwardzania-ulic-w-chwaszczynie-kwiecien-2012-1
radny powiatowy Piotr Fikus przedstawia podział dodatkowych środków na wydatki inwestycyjne w gminie Żukowo

 

Piotr Fikus w czasie swojego wystąpienia mówił m.in.: wiadomo, że w ciągu roku nie uda się wybudować tych dróg, ale będzie to trwało 2-3 lata. W tym roku projekt, w przyszłym pozwolenia na budowę, a w kolejnym rozpoczynamy budowę.

 

Radny RM Stanisław Groth zadeklarował swoją aprobatę dla tego projektu i obiecał pomoc w realizacji celu. Radny ten dostał 14 głosów w Chwaszczynie, wobec 147 głosów otrzymanych w Tuchomiu – przyp. red.

 

Podczas zebrania wyłoniono po 2 osoby z każdej ulicy do komitetu budowy w/w ulic w skład którego weszło 14 osób.

 

Na początku maja ma odbyć się zebranie komitetu ds. budowy ulic, Rady Sołeckiej, radnego powiatowego z burmistrzem Jerzym Żurawiczem, pracownikami UG, oraz radnymi RM z naszego okręgu (radni z okręgu nr 1: Zbigniew Lidzbarski, Stanisław Groth, Jacek Miąskowski, Ryszard Ustowski, Albin Bychowski, Tadeusz Szmytke, Witold Szmidtke, Franciszek Młyński).

 

Wojciech Albecki

 

spotkanie-ws-utwardzania-ulic-w-chwaszczynie-kwiecien-2012-3
na zebranie przybyła liczna grupa mieszkańców

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.