Czy to jest niekompetencja urzędnicza ? Dzieci dalej pod gołym niebiem oczekują busa.


Sołtys wsi Chwaszczyno prawie pół roku temu /pismo 25.06.2012/ zwrócił się z prośbą do Urzędu Gminy Żukowo o zamontowanie zakupionej ze środków sołeckich wiaty przystankowej na potrzeby dzieci dowożonych do szkoły przy skrzyżowaniu ulic Bogusława i Kaszubskiej Drogi. Do wniosku zostały dołączone potrzebne zgody min. właściciela działki.


Do chwili obecnej nic nie zrobiono w tej sprawie. Sołtys na skutek zapytań Rady Sołeckiej sprawę poruszył ponownie.Urzędnicy po interwencji wskazali inną lokalizację ustawienia wiaty – na skrzyżowaniu ulic Kaszubska Droga, Brzozowa i Kasztanowa – działka gminna o numerze 776/1.Kolejne pismo zostało w dniu dzisiejszym wysłane do urzędu / 14.12.2012 /


Ile będziemy czekać, na to aby dzieci dowożone do szkoły w Chwaszczynie mogły w miarę korzystnych warunkach oczekiwać na busa ?


Czy będzie to kolejne pół roku ?


Dlaczego urzędnik odpowiedzialny za opisywaną sprawę nie informuje Rady Sołeckiej w ustawowym terminie o ewentualnych problemach ?


Autor i foto: Mirosław Nowak

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.