Czy potrzebujemy bezpośredniego połączenia autobusowego z przystankiem PKM w Osowej?

Radny gminy Żukowo Jacek Fopke poinformował na swoim profilu FB o ankietach, które przeprowadzi ZTM w Gdańsku w związku z ewentualnym uruchomieniem bezpośredniego połączenia autobusowego z przystankiem PKM w Osowej.

 

W dniu 16 września 2015 r. odbyło się spotkanie z Sebastianem Zomkowskim wicedyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku w sprawie poprawy komunikacji autobusowej w Gdańsku Osowej i Chwaszczynie w związku z uruchomieniem przewozów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Ustalono wówczas, że w kwietniu 2016 r. ZTM przeprowadzi dodatkowe badania marketingowe wśród pasażerów linii 171 nt. ich oczekiwań.

Otrzymałem właśnie informację, że od połowy kwietnia pasażerowie linii 171 będą mieli okazję udzielić ankieterowi odpowiedzi na następujące pytania:

 

1. „Czy akceptował(a)by Pan/Pani wydłużenie trasy linii 171 o zajazd do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Osowej przy ul. Barniewickiej? Czas jazdy wydłuży się o 8 minut.”

2. Czy po wydłużeniu trasy 171 do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Osowej przesiądzie się Pani/Pan do pociągu PKM?

3. Czy jest Pani/Pan mieszkańcem Chwaszczyna?

 

Oczywiście tak postawione pytania nie zamykają dyskusji nad osobną nową linią czy rozwojem komunikacji „busowej” po drogach gminnych.

Bardzo proszę o „wypowiedzenie się” podczas przedmiotowego badania.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.