Czerwcowa Eucharystia Kaszubska. Parafia Chwaszczyno.

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Chwaszczyno i parafia p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie zapraszają wszystkich sympatyków naszego regionalnego języka na kolejną w tym roku Mszę Świętą Kaszubską, która odbędzie się 21 czerwca o godz. 15:00. Towarzyszyć będą chór „Strzelenka” z Tuchomia oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuchomiu.

 

Chórzyści z Tuchomia zaśpiewają następujące pieśni: „Bóg prowadzy mie” (T. Fopke), „Mòdłów zwón” (sł.: E. Pryczkowski, muz.: J. Stachurski), „Bòże Òjcze, Tobie chwała” (sł.: ks. J. Walkusz, muz.: ks. E. Hinz), „Tatkù naj” (sł.: A. Nagel, muz.: W. Frankowska), „Kaszëbskô Królewô” (sł. i muz.: J. Trepczyk) oraz Sanctus i Agnus Dei. Dzięki współpracy lokalnych grup Liturgię Słowa przygotują dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuchomiu. Młodych Kaszubów przygotowała Elżbieta Pryczkowska – nauczycielka języka kaszubskiego. Tym samym na Mszy Świętej Kaszubskiej zobaczymy i usłyszymy przekrój kaszubskich pokoleń.

 

W ponad 13-letniej tradycji Eucharystii z elementami języka kaszubskiego wierni wsłuchują się w Liturgię Słowa i modlitwę powszechną oraz pieśni w rodzimej mowie. Części te przygotowuje zespół lub grupa, która na początku zobligowała się do przygotowania Mszy Świętej Kaszubskiej. Do wspólnej modlitwy służą wydrukowane modlitewniki.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

koordynator Mszy Świętych Kaszubskich w Chwaszczynie
Karol Krefta

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.