Comiesięczna Msza Święta Kaszubska w Chwaszczynie. 19 kwietnia o godz. 15:00.

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Chwaszczyno i parafia p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie zapraszają wszystkich sympatyków naszego regionalnego języka na czwartą w tym roku Mszę Świętą Kaszubską, która odbędzie się 19 kwietnia o godz. 15:00. Towarzyszyć będzie chór „Strzelenka” z Tuchomia.

 

Śpiewacy przygotują repertuar o rozważaniu Zmartwychwstania Pańskiego z racji przypadającej 19 kwietnia III Niedzieli Wielkanocnej. Wśród pieśni usłyszymy: „Chòc na renã” (K.Krefta, tłum. na kaszubski: T.Fopke), „Na Twòje Zmartwëchwstanié” (sł.: J.Stachurski, muz.: W.Kirkowski), „Zmartwëchwstôł Pón” i „Chwaszczińskô Pani” (sł.: K.Jastrzębski, muz.: T.Fopke), „Chwała Panu” (sł. i muz.: T.Fopke) oraz części stałe Mszy Świętej (Sanctus i Agnus Dei). Członkowie „Strzelenki” przygotują także Liturgię Słowa, w tym dwa czytania i psalm, a także modlitwę powszechną.

 

W ponad 13-letniej tradycji Eucharystii z elementami języka kaszubskiego wierni wsłuchują się w Liturgię Słowa i modlitwę powszechną oraz pieśni w rodzimej mowie. Części te przygotowuje zespół lub grupa, która na początku zobligowała się do przygotowania Mszy Świętej Kaszubskiej. Do wspólnej modlitwy służą wydrukowane modlitewniki.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

koordynator Mszy Świętych Kaszubskich w Chwaszczynie
Karol Krefta

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.