Co z działkami za giełdą samochodową w Chwaszczynie?

 

Z informacji, do jakich dotarła nasza redakcja, wynika, że jeden z dużych zakładów produkcyjnych z Chwaszczyna planuje w najbliższym sąsiedztwie dużego osiedla postawić hale magazynowe. Czy mieszkańcy Dargaczewa w Chwaszczynie zamiast terenów rekreacyjnych i sportowych, które widzą na tym terenie, zyskają za sąsiada fabrykę? Czy ostatnie z gminnych działek, jakie znajdują się w Chwaszczynie, trzeba sprzedać? W tej sprawie, jak i w kwestii domniemanych roszczeń własnościowych osób trzecich zwróciliśmy się z pytaniami do UG Żukowo. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy.

 

Urząd Gminy w Żukowie informuje, że po rozpatrzeniu wniosku z dnia 11.03.2015r. prowadzone jest postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie trzech hal magazynowych wraz z częścią logistyczną oraz budynkiem biurowo- socjalnym na terenie działek nr 899/7 i 571/15 w miejscowości Chwaszczyno, gmina Żukowo. Zawiadomieniem nr UN-PZ.6730.6.2015.JD z dnia 12.05.2015r. został wyznaczony nowy termin załatwienia sprawy do dnia 30 czerwca 2015r.

 

Poza w/w postępowaniem, Burmistrz Gminy Żukowo nie prowadzi innych postępowań w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla w/w nieruchomości.

 

Jednocześnie tut. Urząd informuje, że struktura władania przedmiotową działką jest zapisana, uregulowana w księdze wieczystej prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Kartuzach, a właścicielem przedmiotowej nieruchomości jest Gmina Żukowo. Ponadto informuję, że działania wyjaśniające sprawdzające sprawy roszczeniowe przez strony trzecie wobec Gminy Żukowo, formalnie nie zostały wszczęte.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.