Co dalej z zamkniętą drogą Karczemki-Tuchom?

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Na naszą skrzynkę kontaktową dostaliśmy e-mail z pytaniem czytelniczki dotyczący drogi łączącej dwie gminy, a zarazem popularny skrót pomiędzy Karczemkami, a Tuchomiem:


Jestem mieszkanką gminy Przodkowo, ale codziennie, w drodze do pracy i z pracy przejeżdżam przez Chwaszczyno. Od dwóch miesięcy obserwuję, co dzieje się z drogą będącą alternatywnym dojazdem do ronda w Chwaszczynie przez Karczemki.

Obserwuję i nadziwić się nie mogę, że sprawa, którą żywo zainteresowana jest gmina Żukowo, gmina Szemud, prywatny właściciel części tej drogi oraz setki ludzi codziennie pełznących w korkach do ronda w Chwaszczynie, została odłożona ad acta.


Najpierw był szum medialny, obietnice składane na antenie Radia Gdańsk, a teraz…. Cisza w eterze. Pan Haase tłumaczył się wtedy, że gdyby nie jego pobyt w sanatorium, sprawa dawno byłaby załatwiona. To było miesiąc temu. Czyżby pan radny znowu pojechał na drugi turnus do sanatorium?


Nie mogę zrozumieć, jak to jest, ludzie walczący o stanowisko radnego gotowi są obiecać złote góry, a potem im nie wstyd składać obietnic bez pokrycia? Droga zamknięta; nawet znaku już nie ma, że tą drogą dojedziemy donikąd. Nikt już o nic nie walczy, nawet pan Kalkowski umilkł. Czyżby uznał, że ten szum, który zrobił, wystarczy, by zagwarantować mu stanowisko wójta w następnej kadencji?


Patrzę i nadziwić się nie mogę tej polskiej inercji i bezmyślności. Jak niewiele dobrej woli trzeba by było, żeby nam wszystkim żyło się, a na pewno jeździło lepiej…


 


 

Od redakcji: W najbliższym czasie wrócimy do tematu.{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.