Chwaszczyno Najpiękniejszą Wsią w powiecie kartuskim!

Miło nam ogłosić, że Chwaszczyno zostało laureatem konkursu na etapie powiatowym „Piękna Wieś Pomorska 2018”.

Rywalizowało ze sobą kilkanaście wsi i to właśnie Chwaszczyno zdobyło zaszczytny tytuł najpiękniejszej wsi oraz nagrodę pieniężną o wartości 2,5 tysiąca złotych.
Ideą konkursu jest poprawa wizerunku obszarów wiejskich, a także ochrona wartości kulturowych i przyrodniczych. Ważna jest również aktywizacja społeczności lokalnych, które wspólnie działają żeby uatrakcyjnić miejsce, w którym żyją.

Zgłaszając się do udziału w konkursie chcieliśmy pokazać efekt ostatnich kilku lat naszej wspólnej pracy, zaprezentować dorobek starszych pokoleń, pokazać jak działamy dziś i co wspólnie udało nam się zrobić. Chcieliśmy pokazać, że promujemy naszą kulturę na wielu płaszczyznach, dbamy o integrację różnych środowisk m. in Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły, parafii, sportowców. Organizujemy dożynki i festyny, bieg Chwaszczyńska 10, wspólnie sprzątamy, a także integrujemy się przy ogniskach. Naszą wielką chlubą jest nowo wybudowany kościół, którym komisja po prostu była zachwycona.  Stary kościół też wprawił ich w zachwyt. Druhowie strażacy pokazali remizę i opowiedzieli o swojej pracy. Ogromne wrażenie na Komisji zrobiła nasza Strefa Kultury, do której dojechaliśmy nowo wybudowaną ulicą Sienkiewicza. Komisja zwróciła uwagę na zieleń, o którą mieszkańcy dbają we własnym zakresie. Nasze Chwaszczyno dzięki Wam Kochani Mieszkańcy było wspaniale ukwiecone, co staramy się cały czas również pielęgnować.

Nasze starania wspierał Pan Burmistrz Wojciech Kankowski, wspaniale współpraca układała się też z prezesem Spółki Komunalnej Panem Michałem Sirockim a także pracownikami Urzędu i Spółki.
Po tym zwycięstwie przyszła kolej na następny etap, czyli wojewódzki. Komisja konkursowa już jest za nami, a na ogłoszenie wyników musimy jeszcze trochę poczekać. Na razie cieszmy się z tego co już do tej pory osiągnęliśmy.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Jolanta Wiercińska sołtys Chwaszczyna
Jacek Fopke radny Rady Miejskiej
Aleksandra Nosel członkini rady sołeckiej

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.