Chwaszczyno ma swoją bezpłatną gazetę!

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

 

Dziś ukazał się pierwszy numer bezpłatnej gazety stworzonej z myślą o mieszkańcach Chwaszczyna i najbliższych okolic.

 

Zdajemy sobie sprawę, że w naszej miejscowości nie wszyscy mają dostęp do sieci Internet. Nasze pismo ma tę lukę informacyjną uzupełniać. Będziemy się starali publikować to, co według nas jest ważne. Gazeta jest oparta w większości o artykuły publikowane na portalu Chwaszczyno.pl.

Naszym założeniem jest, aby docierać do jak największej liczby mieszkańców, w związku z tym gazeta jest darmowa. Koszty druku i utrzymania chcielibyśmy pokryć z reklam.  Nie chcemy, aby gazeta „Chwaszczyno.pl” była ulotką reklamową, jak wiele podobnych bezpłatnych publikacji. Dlatego też ilość reklam będzie ograniczona. Osoby zainteresowane zamieszczeniem reklamy proszę o kontakt.(reklama@chwaszczyno.pl)

 

Jako, że jest to pilotażowy numer, jest on trochę eksperymentalny. Prosimy o Wasze opinie, sugestie oraz propozycje. Liczymy również na wyrozumiałość, ponieważ nie jesteśmy zawodowymi dziennikarzami, lecz zapalonymi amatorami.

 

Gazetę tworzy dwóch mieszkańców Chwaszczyna Michał Witt oraz Wojciech Albecki. Mamy nadzieję, że to grono powiększy się o osoby chętne do pomocy. Można nadsyłać do nas pojedyncze publikacje lub nawiązać ściślejszy kontakt i współuczestniczyć w tworzeniu całej gazety.

 

Gazeta ukazała się w nakładzie 2000 egzemplarzy. Znaleźć ją można w większości sklepów w Chwaszczynie, głównych sklepach spożywczych Tuchomia, Tuchomka, Karczemkach i sklepiku spożywczym na Nowym Świecie (jeśli gdzieś się skończyły proszę dać znać). Nie jesteśmy w stanie fizycznie dostarczać gazety do każdego domu, ani też finanse nie pozwalają nam na wynajęcie osób roznoszących. Zdajemy sobie sprawę, że publikacja nie trafi do wszystkich części Chwaszczyna, szczególnie do miejsc oddalonych od centrum, gdzie nie ma jak pozostawić większej ilości gazet. Osobom zainteresowanym możemy dostarczyć ustaloną ilość gazet, do rozprowadzenia wśród sąsiadów.

 

Kolejny numer gazety ukaże się najprawdopodobniej tuż po wakacjach.

 

Michał Witt

michal@chwaszczyno.pl

 

wersja gazety w pdf do pobrania

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.