Rozpoczyna się rozbudowa OSP Chwaszczyno.

{module do-reklamy-intertekst|none}

Tak jak już pisaliśmy w marcu br. OSP Chwaszczyno będzie miało nowy boks garażowy wraz z magazynem na sprzęt przeciwpożarowy. Wielomiesięczne przygotowania nareszcie będą widoczne w postaci rozpoczęcia budowy.

 

Aby inwestycja była możliwa we wtorek 9 lipca br. został dopełniony ostatni elemet – przekazanie wykonawcy terenu użytkowanego przez OSP w Chwaszczynie, jako terenu pod rozbudowę posadowionej tam strażnicy.

Przy przekazaniu obecni byli przedstawiciele wykonawcy, inspektor budowlany, pracownicy Urzędu Gminy w Żukowie, sołtys Chwaszczyna oraz prezes OSP w Chwaszczynie.

Boks garażowy dla OSP Chwaszczyno zbuduje wyłoniony w przetargu Zakład Budowlany Zygmunt Formela z siedzibą w Żukowie.

Budowa zakończyć powinna się w pierwszych dniach grudnia 2013 r. , jednakże wykonawca zapewnia, że postara się on w miarę możliwości skrócić czas wykonania robót.

Wybudowanie boksu garażowego pozwoli na pozyskanie drugiego samochodu ratowniczego już w roku 2014.

 

Strażacy zapewniają, że pomimo utrudnień związanych z budową są w pełnej gotowości operacyjnej, w szczególności do podejmowana akcji ratowniczo-gaśniczych.

 

oprac. Michał Witt

zdjęcie OSP  Chwaszczyno

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.