Chwaszczynianie docenieni. Gala Sportu 2014 w Żukowie.

 

Poniedziałkowa Gala Sportu 2014 była zwieńczeniem całorocznej pracy i włożonego wysiłku w uzyskane sportowe wyniki. Statuetki i nagrody trafiły do rąk zawodników i ich opiekunów. Za najważniejsze wydarzenie sportowe roku i zarazem największe w historii gminy uznano Mistrzostwa Świata w Karate. Za wzorową organizację tych zawodów Pomorski Związek Lekkiej Atletyki przyznał Gminie Żukowo organizację Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Biegach Przełajowych, które odbędą się 14 marca br.

 

Sportowcami roku 2014 ogłoszono: Magdalenę Miller, Pawła Wendt i Krzysztofa Cirockiego.

Magdalena Miller jest judoczką AZS AWF Gdańsk, członkinią Kadry Narodowej Seniorek w judo. W minionym roku zapisała na swoim koncie m. in. III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorek w Gdańsku oraz VII miejsce w Pucharze Europy Seniorek w Bratysławie. Paweł Wendt to zawodnik GOKKEN Chwaszczyno, drużynowy mistrz świata w karate shotokan i wicemistrz świata w karate shotokan. Krzysztof Cirocki to czołowy zawodnik drużyny GKS Żukowo II Ligi piłki ręcznej, lider i najlepszy strzelec żukowskiego zespołu.

Wyróżnienia otrzymali: karateczka Hanna Rykowska z GOKKEN Chwaszczyno i Paweł Richert, tenisista stołowy GKS Żukowo.

Za najlepszych trenerów roku 2014 uznano – Tadeusza Małolepszego, trenera piłki nożnej, pod którego „dowództwem” zawodnicy GKS Żukowo (rocznik 1997/98) zajęli drugie miejsce w lidze i mają duże szanse na awans do ligi pomorskiej oraz Mateusza Borkowskiego mającego pod swoją pieczą 50 judoków (w wieku 5-13 lat) GKS Żukowo. Jego zawodnicy zajmują czołowe lokaty na zawodach Polski.

 

trenerzyroku-1

 

Wyróżniono też trzech trenerów karate klubu GOKKEN Chwaszczyno – Patryka Wendt, Mariusza Domaradzkiego i Roberta Rutkowskiego.

Drużyną roku została Sekcja Tenisa Stołowego GKS Żukowo. W ubiegłym roku zaliczyła awans do III ligi rozgrywek tenisa stołowego i lideruje tej grupie. Ma duże szanse na awans do II ligi.

W kategorii „Osoba zasłużona dla sportu” pierwszym miejscem uhonorowano Sławomira Lipkowskiego, o którym mówią – człowiek orkiestra. Zawodnik, kierownik, kapitan, prezes Sporting Leźno, z którym związany jest od kilkunastu lat. Zajął 3 miejsce na Najpopularniejszego Sportowca Pomorza 2012.

Wyróżnienia otrzymali – Mirosław Begger, współzałożyciel sekcji zapasów w Żukowie oraz Adam Pyszka za całokształt działalności sportowej w gminie Żukowo.

Za wydarzenie roku, największe w historii żukowskiej gminy, uznano Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan. Organizatorami imprezy był GOKKEN Chwaszczyno przy współudziale żukowskiego OKiS-u.

 

Opracowanie: kartuzy.info

Zdjęcia: kartuzy.info

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.