Ceny za pojemniki i worki na śmieci od 1 lipca w Chwaszczynie

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Jak już wcześniej informowaliśmy, od 1 lipca 2013 r. w Chwaszczynie śmieci będzie wywozić konsorcjum dwóch firm: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe METALPOL Zbigniew Kaszub, Ryszard Peta sp. Jawna z Rumi i Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew Strach z Korzonek.

 

Firmy ustaliły ceny za wynajem pojemników i sprzedaż worków w następujących kwotach:

 

-pojemnik 120l – 3 zł brutto/miesiąc
-pojemnik 240l – 5 zł brutto/miesiąc
-worek na segregację (makulatura, plastik, szkło) – 1zł brutto/miesiąc/ szt.

 

Mieszkańcy mogą sami zaopatrzyć się w worki na odpady segregowane jednak intensywność zabarwienia worka powinna pozwalać na ocenę jego zawartości. Worki powinny być oznaczone napisem lub kolorem w następujący sposób: dla odpadów szkła – kolor zielony lub napis „szkło” dla odpadów makulatury kolor niebieski lub napis „papier”, dla odpadów tworzyw sztucznych kolor żółty lub napis „plastik”.

 

W przypadku wyczerpania zapasów wynajmowanych pojemników firma METALPOL może wyposażyć mieszkańców w worki na zbiórkę odpadów komunalnych o pojemności 120 l. w cenie 1 zł brutto za sztukę.

 

Do momentu wyposażenia nieruchomości w pojemniki odpady można gromadzić w workach, które można zakupić indywidualnie lub też w firmie METALPOL i Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew Strach.

 

Tym, którzy jeszcze nie złożyli deklaracji o wyborze metody odbioru śmieci, przypominamy o obowiązku składania deklaracji, w przeciwnym wypadku gmina Żukowo może nałożyć najwyższą stawkę, licząc jak za odpady niesegregowane.

 

Pracownicy firmy METALPOL od 25 czerwca 2013 r. będą dostarczać do właścicieli nieruchomości poprzez wkładanie do skrzynek na listy szczegółowe harmonogramy wywozu poszczególnych odpadów. Również u nas na stronie Chwaszczyno.pl będzie można sprawdzić kiedy i jakie pojemniki będą odbierane z posesji w Chwaszczynie.

 

źródło Gmina Żukowo

oprac. Michał Witt

 

czytaj również:

Kto zaopatrzy nas w pojemniki na śmieci od 1 lipca?


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.