Budowa ul. Sienkiewicza „zawieszona” na okres zimowy

Od końca września do końca listopada trwały prace przy budowie ulicy Sienkiewicza, która jest „tranzytem” dla wielu mieszkańców Chwaszczyna, zwłaszcza tych, którzy zawożą dzieci do szkoły. Roboty ustały ze względu na zbliżający się okres zimowy. Przez ten okres udało się wykonać kanalizację deszczową, przebudować wodociąg i zbudować chodnik oraz miejsca parkingowe.

Prace związane z budową ulicy Sienkiewicza od początku bardzo się przedłużały. Zorganizowano kilka spotkań z mieszkańcami i przedstawicielami gminy, a ostateczne ustalenia dopełniły się już w trakcie trwania robót.

Ostatecznie droga ta nie będzie miała dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż chodnika, za to po lewej stronie drogi (od wjazdu z ulicy Mickiewicza) będzie można parkować prostopadle (ma to zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, pierwotnie miało być parkowanie równoległe). Droga właściwa będzie miała 5 m szerokości.

sienkiewicza polowa prac 3
Jest to jedna z inwestycji, która „przeciąga się” w czasie. Spółka Komunalna buduje ulicę Sienkiewicza (ok. 250 m długości) od końca września (mamy połowę grudnia). Dla porównania ulicę Mickiewicza (ok. 500 m długości) firma ELGRUNT zbudowała w 2,5 miesiąca, a droga ta była „bardziej strategiczna” dla Chwaszczyna i niełatwa w zarządzaniu podczas prac (kilka skrzyżowań, połączenie z DK20 i DW218). Należy sobie postawić pytanie, czy Spółka Komunalna Żukowo będąca jednostką samorządową gminy Żukowo i zajmująca się głównie funkcjonowaniem systemów wodociągowych i kanalizacji sanitarnej w naszej gminie, powinna budować tę drogę.

Początek robót przy ulicy Sienkiewicza był bardzo chaotyczny, brakowało zorganizowania. Bywało, że jednego dnia prace biegły żwawo, a następnego dnia nikogo nie było. Niełatwym zadaniem było także określenie terminu zakończenia robót. Na stronie urzędu gminy Żukowo widniała informacja, że prace zostaną zakończone z końcem października, na stronie Spółki Komunalnej, że z końcem listopada, a pracownicy na budowie mówili, że z końcem grudnia br.

Podczas prac był utrudniony kontakt z osobami odpowiedzialnymi za tę inwestycję. Mieszkańcy nie mogli się dodzwonić do Koordynatora Referatu Inwestycji, ja nie dostałem odpowiedzi na maila dot. budowy i rozbieżności w sprawie ustaleń.

Ostatecznie ze względu na opóźnienia w budowie i zbliżającą się porę zimową prace zostaną wznowione w lutym lub w marcu przyszłego roku. Na zebraniu sołeckim podsumowującym dotychczasowe prace ustalono, że na ulicy Sienkiewicza obowiązują zasady ruchu drogowego i znaku strefy zamieszkania (D-40), co oznacza, że parkować na tej drodze można tylko w miejscach do tego wyznaczonych. A takich jest już sporo.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.