Budowa ul. Polnej w Chwaszczynie

 

Dnia 6 lutego 2015 roku z inicjatywy Pana Sławomira Bergańskiego właściciela firmy EKO-KRUSZ z ul. Polnej i Radnego Powiatowego Pana Piotr Fikusa doszło do spotkania z Burmistrzem Gminy Żukowo Panem Wojciechem Kankowskim. Tematem spotkania było utwardzenie ul. Polnej. Jak wiadomo w Budżecie Gminy Żukowo zaplanowano kwotę 100 000 zł na utwardzenie tej ulicy asfaltem.

 

Na spotkaniu Pan Sławomir Bergański w imieniu pozostałych 4 przedsiębiorców z ul. Polnej zadeklarował pomoc finansową w kwocie 100 000 zł, która zostanie przekazana na konto Gminy Żukowo w formie darowizny. Na potwierdzenie tej deklaracji zostało złożone pismo w tej sprawie do Burmistrza Gminy Żukowo w którym to zasugerowano również parametry utwardzonej drogi. Pan Burmistrz bardzo chętnie przejął deklarację i ze swojej strony zadeklarował dodatkowo kwotę 100 000 zł, która zwiększy kwotę tego zadania na marcowej sesji Rady Miejskiej. Tak więc przy współpracy Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego i Przedsiębiorców z ul. Polnej na utwardzenie tej drogi będzie kwota 300 000 zł. Radny Powiatowy w sprawie utwardzenia tej drogi spotkał się już w 2013 roku z poprzednim Burmistrzem, lecz ze względu na opóźnienia w budowie kanalizacji sanitarnej temat realizowany jest w roku bieżącym.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.