Budowa przepompowni wody czystej na ul. Polnej w Chwaszczynie


{module do-reklamy-intertekst|none}

Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie zwrócił się w maju br. do Burmistrza Gminy Żukowo z prośbą o podjęcie stanowczych działań w celu rozwiązania problemu z notorycznym brakiem wody w północno-zachodniej części Chwaszczyna.


 
W uzasadnieniu wniosku zwróciliśmy uwagę, że problemy z dostawą wody na ulicy Rewerenda oraz Polnej mają miejsce już od kilku lat. Corocznie Mieszkańcy zgłaszali Zakładowi Usług Komunalnych z Glincza problemy z dostawą wody w okresach letnich. Miało się to poprawić w każdym następnym roku.

Niestety z roku na rok jest gorzej. Regularnie od kilku lat występują przerwy w dostawie wody już od końca maja. Latem w upalne dni wody brakuje już od godziny 17. W weekendy jest jeszcze gorzej często wody nie ma od godziny 9 rano do 24 w nocy, prawie przez całą dobę. Na ul. Rewerendy ciśnienie najwyższe osiąga wartość 4 barów i to w godzinach 1 – 5 w nocy.

W odpowiedzi uzyskanej z Urzędu Gminy w Żukowie czytamy: […] w budżecie Gminy Żukowo na 2012 rok zostały zarezerwowane środki na budowę przepompowni wody czystej w Chwaszczynie w celu rozwiązania problemu dostawy wody w rejonie ulicy Rewerenda i Polnej w Chwaszczynie w okresie zwiększonego poboru wody. Realizacja tego zadania będzie przeprowadzona w miesiącu lipcu-sierpniu 2012 r. Budowa w tym rejonie przepompowni wg eksploatatora sieci wodociągowej tj. ZUK Glincz poprawi aktualne zapotrzebowanie na wodę. Docelowo zostanie wykonana kolejna studnia głębinowa.

 
Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie bardzo serdecznie dziękuje Mieszkańcom Chwaszczyna za poparcie naszej inicjatywy oraz pokładamy nadzieje, że zaproponowane rozwiązanie przyniesie znaczącą poprawę w dostawie wody.
 

Z poważaniem,
 
Jacek Fopke
Przewodniczący Komitetu


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.