Budowa domu – na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Autor: nadesłane

Wielu z nas marzy o tym, aby zbudować swój własny dom. I choć cała procedura budowy domu jest bardzo czasochłonna i skomplikowana, nic tak nie cieszy jak możliwość wprowadzenia się do własnych, wybudowanych na podstawie swojego indywidualnego pomysłu, czterech kątów. Zanim to jednak nastąpi konieczne jest dopilnowanie wielu prac budowlanych i wykończeniowych. Naszą uwagę powinniśmy w szczególności zwrócić na okna PCV. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach nie ma już złych, nietrwałych i nieszczelnych okien – tymczasem lepiej pamiętać o kilku kwestiach już w czasie budowy, zamiast później być niemile zaskoczonym.

Jak budować dom?

Planując budowę domu warto zastanowić się, jakie materiały mają zostać użyte. Chodzi bowiem o to, aby z jednej strony ograniczyć koszty, z drugiej zaś stworzyć bezpieczne miejsce do życia. Na etapie budowy dom powinien zostać ocieplony, co zapobiegnie z nadmiernemu nagrzewaniu się latem i wychładzaniu budynku zimą. Dodatkowo warto przemyśleć kwestię ogrzewania domu. Obecnie raczej nie buduje się domów, które będą ogrzewane tradycyjnym węglem. Jest to drogi, nieekologiczny i bardzo niewygodny sposób, nawet jeśli zdecydujemy się na zakup nowoczesnego pieca. O wiele lepiej jest więc zdecydować się na ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Opcjonalnie możemy także skorzystać z alternatywnych źródeł energii do ogrzewania domu lub przynajmniej produkcji energii elektrycznej na potrzeby domowników – fotowoltaiki lub paneli słonecznych. Naprawdę warto przemyśleć kwestię instalacji takowych, gdyż obecnie mamy możliwość odliczenia od podatku części wydatków w formie ulgi termomodernizacyjnej. Nowoczesny dom powinien być przede wszystkim energooszczędny i przyjazny środowisku. Dodatkowo powinniśmy w nim czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Jakie okna wybrać?

Wielu osobom budującym dom sen z powiek spędza kwestia okien. Sam montaż okien zwykle nie stanowi dla nas takiego problemu, jak wybór samego ich rodzaju. Tymczasem połączenie jednego i drugiego sprawia, że okna będą szczelne i posłużą nam przez całe lata. Wymiana okien to bowiem trudna procedura, do której potrzeba fachowców, zatem o wiele lepiej postawić na modele, których nie będzie trzeba wymieniać co kilka sezonów. Duży nacisk w kontekście budowy domu warto więc położyć na to, kto podejmie się samego montażu okien. Dlaczego jest to tak istotne? Nieodpowiednio zamontowane okna nie są szczelne, przez co do środka dostaje się zimne powietrze. Oznacza to większą utratę ciepła, co generuje duże, w skali całego sezonu grzewczego, koszty. Co więcej, nieszczelne okna nie są bezpiecznie, ponieważ mogą powodować wilgoć. W wilgoci zaś bardzo chętnie zamieszkują i rozmnażają się grzyby, a także pleśnie. Nikt z nas nie chce mieszkać w domu, w którym na ścianach widać chorobotwórczą pleśń. Niestety, bardzo trudno jest się jej pozbyć, dlatego należy uczynić wszystko, aby nie dopuścić do jej powstawania. Uwagę warto zwrócić nie tylko na standardowe okna w pokojach, ale również okna balkonowe czy tarasowe.

Jaką firmę wybrać do współpracy?

W kontekście budowy domu najlepiej jest zaufać profesjonalistom, którzy mają wiele lat doświadczenia w montażu okien. Firma Novobudowa oferuje doskonałej jakości okna w Krakowie oraz okna w Małopolsce. Działa ona bowiem na terenie całego województwa małopolskiego. Specjaliści pomagają nie tylko w profesjonalnym zamontowaniu okien, ale również w ich wyborze. Uwzględnione zostają przy tym wszelkie parametry techniczne, ale również gust i preferencje klienta. Decydując się na okna z montażem od firmy Novobudowa możemy być pewni, że będą nam one służyły przez lata, a co więcej nie będziemy mieć żadnego problemu z ich użytkowaniem. Na początku współpracy przeprowadzana jest każdorazowo wycena okien, tak aby klient dokładnie poznał wszelkie koszty i aby nie były one dla niego niespodzianką. Z usług firmy mogą skorzystać także osoby, które nie budują domu, a chcą jedynie wymienić swoje obecne okna. Każdy może liczyć na profesjonalne doradztwo oraz owocną współpracę.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.