Braki wody w Chwaszczynie.

{module do-reklamy-intertekst}

 

Przyszły upalne dni i coraz częściej odczuwalne są przerwy w dostawach wody w Chwaszczynie, szczególnie w okolicy ulic Rewerenda i Polnej. Kłopoty z wodą pojawiają się zazwyczaj w godzinach od 18. do 22.

 

Nie jest to jednorazowa sytuacja ale codzienność – mówi Pan Bartosz – czytelnik portalu, zaniepokojony obecną sytuacją.

 

Sprawa powtarza się co roku. Przerwy w dostawie wody występują już od końca maja. Latem w upalne dni wody brakuje już od godziny 17.

 

Aby to wyjaśnić skontaktowałem się panem Marianem Marszałkowskim, właścicielem firmy „Zakład Usług Komunalnych” w Glinczu, zajmującej się zbiorowym zaopatrzeniem w wodę m.in. Chwaszczyno.

Zaniki wody w okolicy ulic Rewerenda i Polnej spowodowane są zbyt dużym poborem wody, jak na możliwości sieci wodociągowej istniejącej w Chwaszczynie.

Dla przykładu 28 maja 2013 r. Chwaszczyno w ciągu doby zużyło ok. 960 metrów sześciennych wody, a w dniu wczorajszym (20 czerwca) ponad dwukrotnie więcej, tj. 2230 m3 – przekonuje właściciel ZUK z Glincza.

 

Przy tak dużym poborze najwyżej położone tereny w Chwaszczynie nie mają wody w kranach i póki nie będzie przebudowana sieć, nie zostaną zbudowane [[zbiorniki retencyjne]] sytuacja będzie się powtarzać. Jest minimalna szansa, że w przyszłym roku będzie lepiej, w związku z planowanym na jesień odwiertem nowej studni – nr 3.

 

Aby sieć na dziś była „wydolna” i starczało dla wszystkich wody, pobór nie może przekraczać ok 2000 m3 na dobę – co przy tak upalnych dniach jak dziś jest zapewne nierealne.

 

Michał Witt

 

{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.