Bielsko-Biała i Osielsk zdobyte. Sukcesy Gokken

 

4 października był bardzo pracowity dla Ekipy Gokken. Najstarsza część naszych zawodników pojechała do Bielska-Białej na VII International Grand Prix 2014. Młodsi zawodnicy udali się do Osielska na YAMABUSHI CUP 04.IX.2014. Jak zwykle Gokken pokazał się z bardzo dobrej strony. Przywieźliśmy łącznie około 20 medali.

Bielsko-Biała.


Do Bielska-Białej pojechała 8-osobowa ekipa wraz z trenerem Patrykiem oraz trenerem Mariuszem (który dostał powołanie na sędziego).  Odbył się tam pierwszy turniej z cyklu Polish Open – International Karate Golden League. Udział w nim wzięło ponad 800 zawodników z 14 krajów: Japonia, Australia, Czechy, Dania, Anglia, Gruzja, Włochy, Norwegia, Polska, Malta, Rosja, Szkocja, Słowacja, Wielka Brytania. Dla naszych zawodników był to kolejny turniej międzynarodowy i sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Shotokanu i WKF, które zbliżają się wielkimi krokami.

Medaliści z Bielska-Białej:
1) Sara Elwart 1 msc. Kumite indywidualne juniorek -59kg
2) Dominika Groth 1 msc. Kumite indywidualne kadetek -50kg
3) Bartosz Potracki 1 msc. Kumite indywidualne kadetów -52kg
4) Dominik Korbolewski 1 msc. Kumite indywidualne juniorów  -61kg
5) Aleksander Kwiek 2 msc. Kumite indywidualne U14 -40kg
6) Filip Wendt 3 msc. Kumite indywidualne juniorów -76kg
7) Filip Wendt 3 msc. Kumite indywidualne juniorów OPEN
8) Adam Piotrkowski 3msc. Kumite indywidualne U14 -50kg
9) Jakub Kułaga 3msc. Kumite indywidualne kadetów -70kg.


Osielsk.


W turnieju w Osielsku wzięło udział około 320 osób z 18 klubów z całej Polski. Z naszego klubu pojechało 11 osób wraz z trenerami: Pawłem, Robertem i Agatą. Gokken wystawił dwóch sędziów: Michała i Czarka Wolaków.

Łącznie Gokken zdobył 11 medali, w tym:
1) Zuzanna Potracka 1msc. Kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat
2) Piotr Wangler 1msc. Kumite indywidualne chłopców 10-11 lat -35kg

Reszta ekipy pokazała się z bardzo dobrej strony. Sezon dopiero się zaczyna, a większa ilość startów i praca na treningach doda zawodnikom pewności siebie.

Na najmłodszych czeka teraz wyjazd na zawody w Bolszewie.

 

Na zdjęciu zawodnicy z Bielska-Białej wraz z trenerami Patrykiem i Mariuszem.

 

Agata Uwijała

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.