Rozmowy o współpracy ponadgminnej dla ulepszenia komunikacji publicznej.

 

Na naszą skrzynkę kontaktową dostaliśmy informację o spotkaniu 8 października br. sołtysów: Chwaszczyna – Pana Gerard Barsowskego i Dobrzewina – Pana Eugeniusza Walkusza. W spotkaniu również udział wzięli: Przewodnicząca Rady Osiedla Gdańsk Osowa – Pani Maria Bank oraz członkowie rady sołeckiej: Jolanta Wiercińska, Mirosław Nowak, oraz mieszkańcy Chwaszczyna trener juniorów KS Chwaszczyno Marek Liszewski i przewodniczący Komitetu Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna Jacek Fopke.

 

Z otrzymanej wiadomości można dowiedzieć się, że opisane wyżej zamknięte grono osób spotkało się, aby porozmawiać o współpracy ponadgminnej dla ulepszenia komunikacji publicznej z wykorzystaniem potencjału Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Uczestnicy spotkania podkreślili konieczność budowy przystanku PKM przy ul. Kielnieńskiej aby mieszkańcy Chwaszczyna, Osowej i okolicznych miejscowości z Gminy Szemud mieli dogodny dojazd do PKM. Uczestnicy spotkania stwierdzili, że budowa PKM daje również szanse na powiększenie terytorialnego zasięgu komunikacji autobusowej z wykorzystaniem dróg gminnych łączących miejscowości z różnych gmin. Granice administracyjne naszych miejscowości, gmin czy nawet powiatów nie powinny być żadną przeszkodą w rozwiązywaniu naszych wspólnych problemów, a jedynie dodatkową motywacją dla lepszego poznania i współdziałania w wielu obszarach, w tym tak istotnego jak komunikacja zbiorowa.

 

W trakcie spotkania poruszono również temat dotyczący rewitalizacji Jeziora Wysockiego budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta, Trasy Kaszubskiej oraz zmian w przepisach prawa w zakresie transportu publicznego oraz ustroju samorządu terytorialnego.

 

Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że należy nadal współdziałać dla integracji komunikacji autobusowej z PKM i być aktywnym uczestnikiem procesu podejmowania decyzji w tym zakresie.

 

Kolejne wspólne sąsiedzkie spotkanie zaplanowano na styczeń 2015 roku w Chwaszczynie. Na zakończenie organizator spotkania Jacek Fopke bardzo serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom spotkania za poświęcony czas i wyraził nadzieję, że w przyszłości będą one miały charakter cykliczny i dotyczyć będą również innych ważnych dla mieszkańców spraw. Szczególne podziękowania autor nadesłanej informacji skłąda Panu Eugeniuszowi Walkuszowi za przygotowanie miejsca spotkania w szkole w Karczemkach oraz poczęstunek.

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.