Audycje muzyczne w chwaszczyńskiej szkole.

{module do-reklamy-intertekst|none}Dnia 23.01 na 2 i 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbyły się audycje muzyczne dla klas IV-VI oraz Gimnazjum. Zajęcia poprowadził Paweł Sadowski wraz z perkusistą Adrianem Łukaszewskim.


Tematem spotkania było przedstawienie instrumentów perkusyjnych oraz przybliżenie uczniom charakterystyki rytmów tanecznych tj. samba, cha-cha, tango czy walc. Muzycy zaprezentowali uczniom słynne utwory z zastosowaniem w/w rytmów. Nie zabrakło czasu na czynny udział uczniów w tworzeniu utworów poprzez grę na małych instrumentach perkusyjnych jak marakasy, tamburyn, czy triangel.


Na uwagę zasługuje żywiołowy odbiór muzyki w klasach gimnazjalnych. Uczniowie czynnie włączali się w zajęcia, odpowiadali na muzyczne zagadki Pana Pawła Sadowskiego, próbowali swych sił na zestawie perkusyjnym. Uczniowie wykazywali się także znajomością przebojów muzyki rozrywkowej.


Ogólne założenia zostały osiągnięte:

– wychowanie poprzez sztukę

– rozbudzanie wrażliwości muzycznej

– kształcenie zaangażowanej postawy wobec muzyki

– rozbudzanie zainteresowań muzycznych


lekmuz2

lekmuz3

lekmuz4

lekmuz5

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.