Żywa lekcja historii

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on print

{module do-reklamy-intertekst|none}

Dnia 24 stycznia 2012r. w naszej szkole gościliśmy dwóch przedstawicieli Bractwa Rycerskiego „Kerin”. Bractwo przygotowało dla nas dwie lekcje „żywej historii”. W pierwszej lekcji pt. „Życie rycerzy w średniowiecznej Europie – kodeks rycerski” udział wzięli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej .

 

Druga lekcja pt. „Rzeczpospolita szlachecka i zwyczaje sarmackie” przygotowana została dla uczniów klas I-III gimnazjum. Prowadzący pokaz przygotowali liczne rekwizyty i stroje z epoki. Uczniom przypadła do gustu ta forma pokazu historycznego, ponieważ oprócz żywego słowa, humoru i pięknej polskiej mowy, mogli także wziąć udział w scenkach rodzajowych jako statyści i aktorzy.


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.