Asfaltowanie ul. Tuchomskiej w Chwaszczynie – opóźnienia związane z dokumentacją

Rozpoczęły się prace ziemne związane z asfaltowaniem ponad 200-metrowego odcinka ul. Tuchomskiej w Chwaszczynie.

Wiceburmistrz Tomasz Szymkowiak wyjaśnia, dlaczego prace nie zostały wykonane wcześniej: – Zadanie asfaltowania jest realizowane w trybie ‘Zaprojektuj i wybuduj’, gdzie po stronie wykonawcy jest – w trakcie trwania umowy – uzyskanie pozwolenia i oddanie do użytkowania całości obiektu. Niestety w ostatnim etapie projektowania zmienił się zakres wymaganej przez Starostwo dokumentacji do uzyskania zgody na realizacje robót. Do tej pory nie były wymagane uzgodnienia gestorów sieci. Na szczęście przy tych obiektach nie było kolizji z infrastrukturą, bo w przeciwnym wypadku nie rozpoczęlibyśmy tych prac w tym roku.

Prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość względem komunikacyjnych utrudnień.

Jolanta Wiercińska
Sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.