Arsenał broni u 56-latka z Chwaszczyna

 

 

W środę policjanci z Żukowa zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który posiadał w domu broń i materiały wybuchowe z okresu II wojny światowej. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli między innymi materiał wybuchowy, pociski moździerzowe, granaty, amunicje różnego rodzaju, pistolety gazowe oraz karabin Mauser. Za posiadanie materiałów wybuchowych i broni bez wymaganego zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z naszych ustaleń wynika, że chodzi o mieszkańca Chwaszczyna.

 

W środę policjanci z Żukowa zatrzymali 56- latka, który posiadał broń bez zezwolenia. Podczas przeszukania domu policjanci zabezpieczyli  między innymi materiał wybuchowy, pociski moździerzowe, granaty, amunicje różnego rodzaju, pistolety gazowe oraz karabin Mauser.

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna zbierał broń i amunicję od wielu lat. 56- latek przedmioty pochodzące z okresu wojny.

 

Mężczyzna tłumaczył się, że jest kolekcjonerem militariów, a wszystkie przedmioty znalazł w okolicznych lasach. Zabezpieczony nielegalny arsenał poddany zostanie szczegółowej ekspertyzie wykonanej przez biegłych.

 

Zatrzymany mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzuty m.in. za posiadanie materiałów wybuchowych i broni bez wymaganego zezwolenia. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Przypominamy, że w przypadku znalezienia broni lub materiałów wybuchowych bezzwłocznie powinniśmy się skontaktować z Policją, aby wyjaśnić co dalej chcemy zrobić z tym znaleziskiem. W żadnym wypadku nie możemy zatrzymać jej bez wymaganego zezwolenia.

 

źródło KPP Kartuzy

 

bron-w-chwaszczynie2

 

bron-w-chwaszczynie3

 

bron-w-chwaszczynie4

 

bron-w-chwaszczynie5

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.