Adam Małysz kaszubskim królem!

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Kluka to kaszubska oznaka władzy … górale i Kaszubi bardzo mocno ze sobą trzymają. Niech pan przyjmie tę oznakę władzy sołtysa na Kaszubach jako znak, że pan dla nas jest dzisiaj nowym kaszubskim królem.

 

 

 

 

 

Jest pan najprawdziwszym z Polaków – zwrócił się premier Donad Tusk do Adama Małysza w trakcie środowego spotkania w Kancelarii Premiera. Małysz odpowiedział, że spotkanie z szefem rządu to dla niego zaszczyt.

 

– Wszyscy jesteśmy trochę lepsi i trochę inni, tacy odważniejsi, dzięki temu, że zobaczyliśmy, że pan – taki najprawdziwszy z Polaków, skromny – nie pcha się tam, gdzie nie trzeba, a równocześnie pokazał pan całemu światu, że można być pierwszym, najlepszym, najwybitniejszym – powiedział Tusk podczas spotkania z najlepszym polskim skoczkiem

 

Premier przyznał, że ma wielką tremę, pomimo że – jak zauważył – wielokrotnie już występował publicznie. – Mam tremę, bo stoję przed największym mistrzem. Różni ludzie bywają w tym budynku, ale nigdy nie miałem poczucia, że spotykamy się naprawdę z kimś najważniejszym, dlatego mogę się trochę plątać w zeznaniach – mówił.

 

– Wszyscy w Polsce tak bardzo pana kochamy, bo nauczył nas pan, że Polak może bardzo wysoko i daleko latać, a to nam było zawsze strasznie potrzebne, żebyśmy my, Polacy, uwierzyli, że to jest możliwe. A pan nam to tyle lat pokazywał i dlatego tak bardzo byliśmy szczęśliwi zawsze, jak mogliśmy pana oglądać i (jesteśmy) tak smutni, że to się kończy – mówił szef rządu.

 

Tusk przekazał Małyszowi klukę – rodzaj laski, charakterystycznej dla kultury kaszubskiej. – Kluka to kaszubska oznaka władzy. My Kaszubi nie mamy dzisiaj swojego króla, ale jak pan pewnie wie, górale i Kaszubi bardzo mocno ze sobą trzymają. Niech pan przyjmie tę oznakę władzy sołtysa na Kaszubach jako znak, że pan dla nas jest dzisiaj nowym kaszubskim królem – podkreślił.

 

Szef rządu przekazał też Małyszowi tabakierę.

 

Małysz podziękował szefowi rządu za prezenty. – To jest coś wyjątkowego – zapewnił. Jak zauważył, do tej pory nie było okazji do osobistego spotkania z premierem. – Na pewno ta dzisiejsza chwila jest jedną z wyjątkowych – podkreślił skoczek.

 

– Jest mi niezmiernie miło, że mogłem tutaj być i poznać premiera, bo to na pewno dla każdego Polaka jest wielki zaszczyt. Obiecuję, że nie spocznę na laurach, że skoki w moim wykonaniu się może skończyły, ale będę dalej aktywny, będę chciał promować nie tylko Polskę, ale także brać dalej aktywny udział w promowaniu sportu – mówił Małysz.

Premier otrzymał od Małysza autograf dla swojego wnuka.

 

Tusk poinformował dziennikarzy, że postara się wziąć udział w sobotnim benefisie Adama Małysza w Zakopanem. Udział w imprezie zapowiedział już prezydent Bronisław Komorowski.

 

Dziennikarze, fotoreporterzy i operatorzy na znak szacunku i wdzięczności dla Małysza, przykleili sobie w trakcie spotkania wąsy.

 

Małysz w niedzielę na mamucim obiekcie w Planicy oddał swój ostatni skok w karierze w zawodach Pucharu Świata.{module do-reklamy-intertekst-2|none}

źródło: PAP, ZKP

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.