Żukowo. Platforma Obywatelska nie jest w koalicji.

Zarząd koła PO w Żukowie informuje, że Platforma Obywatelska nie tworzy koalicji w Radzie Miejskiej w Żukowie z komitetem wyborczym burmistrza Jerzego Żurawicza – Samorządna Gmina Żukowo.

 

Sprawa koalicji omawiana była na posiedzeniu Rady Platformy Obywatelskiej w powiecie Kartuskim w dniu 18.10.2013. Przewodniczący PO Łukasz Grzędzicki, stwierdził, iż zgodnie z § 41, pkt 2, Statutu Platformy Obywatelskiej RP, decyzję o zawarciu takiej koalicji musi podjąć właśnie Rada PO w powiecie. Decyzja taka nigdy nie została podjęta a wszelkie informacje o funkcjonowaniu koalicji są bezpodstawne.
Zarząd Platformy Obywatelskiej w Żukowie kategorycznie protestuje aby ekipa rządząca w gminie Żukowo, głosiła wszem i wobec, że Platforma Obywatelska tworzy koalicję w Radzie Miejskiej w Żukowie.

Postępowanie burmistrza Gminy Żukowo oraz radnych jego komitetu wyborczego Samorządna Gmina Żukowo, jest niedopuszczalne i szkodliwe dla Gminy Żukowo. Oto najważniejsze przyczyny krytycznej oceny ekipy burmistrza Jerzego Żurawicza:

Nepotyzm – zatrudnienie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żukowie członka rodziny burmistrza.
Niegospodarność – rezygnacja z budowy Szkoły Podstawowej w Baninie na podstawie gotowego już projektu, marnotrawienie środków poprzez wykonanie nowego projektu, rezygnację z zadeklarowanej przez władze krajowe kilkumilionowej dotacji i ostatecznie rozpoczęcie budowy w okrojonej wersji ( bez części przeznaczonej dla gimnazjum i ze zwykłą salą gimnastyczną zamiast hali widowiskowo – sportowej ) za kwotę porównywalną z kosztami pierwotnego projektu.

– wynajęcie budynku dla Ośrodka Kultury i Sportu od prywatnej osoby oraz przeprowadzenie kosztownego remontu tej nieruchomości, mimo posiadania przez gminę obiektów, w których OKiS mógłby z powodzeniem funkcjonować.

Marnowanie szans – przykładem takiego postępowania jest zaniechanie działań związanych z budową targowiska miejskiego w ramach programu „Mój Rynek”. Gmina mogła pozyskać dofinansowanie w wysokości 1 mln PLN jednak nie sięgnięto po te środki.

Platforma Obywatelska nie godzi się na styl sprawowania władzy przez burmistrza Gminy Żukowo i jego ugrupowanie i dlatego nie będzie popierać tego typu praktyk poprzez uczestnictwo w koalicji w Radzie Miejskiej w Żukowie.

Zarząd Koła
Platformy Obywatelskiej
W Żukowie

 

nadesłane:Mirosław Żeromski

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.