ZUK wprowadził zakaz podlewania ogródków i upraw.

 

Na stronie Zakładu Usług Komunalnych z Glincza, który zajmuje się zaopatrzeniem zbiorowym w wodę, pojawiło się ogłoszenie informujące o zakazie podlewania ogródków i upraw z wodociągu komunalnego na terenie gminy Żukowo w godzinach od 6.00 do 22.00.

 

Zakaz obowiązuje od 21 czerwca 2013 r. do 15 lipca 2013 r.

 

Jak już wcześniej informowaliśmy coraz częściej odczuwalne są przerwy w dostawach wody w Chwaszczynie, szczególnie w okolicy ulic Rewerenda i Polnej. Kłopoty z wodą pojawiają się zazwyczaj w godzinach od 18. do 22.

 

Zaniki wody spowodowane są zbyt dużym poborem wody, jak na możliwości sieci wodociągowej istniejącej w Chwaszczynie.

 

Porównanie dobowe zużycia wody w Chwaszczynie:

– 28 maja 2013 r.  – ok. 960 m3 wody na dobę,

– 20 czerwca 2013 r.- ok. 2230 m3 wody na dobę.

 

Jak poinformował nas właściciel ZUK z Glincza Pan Marian Marszałkowski, aby sieć wodociągowa funkcjonowała poprawnie, zużycie wody nie może przekraczać 2000 m3/dobę. Upalne, suche dni spowodowały, że wielu mieszkańców podlewa ogródki i uprawy, co niestety powoduje, że najdalsze odcinki wodociągu i te wyżej położone nie mają wody.

 

Woda w kranach przeznaczona jest do celów bytowych, a podlewanie upraw już do takich nie należy.

W stosunku do osób nie przestrzegających zakazu, może zostać wszczęte postępowanie administracyjne – ostrzega w swoim komunikacie firma ZUK z Glincza.

 

oprac. Michał Witt

 

Ogłoszenie ze strony http://glincz-zuk.com.pl

zuk-glincz-zakaz-podlewania-ogrodkow

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.