Zgłosił, że skradziono mu mercedesa w Chwaszczynie – grozi mu do 8 lat więzienia.

 

49-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz próbę wyłudzenia odszkodowania. Mężczyzna powiadomił policję o kradzieży swojego mercedesa wartości 40 tyś.zł.

 

Policjanci udowodnili, że takie zdarzenie nigdy nie miało miejsca. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec września br. do Komisariatu Policji w Żukowie zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży swojego mercedesa. Jak oświadczył, auto było zaparkowane na przysklepowym parkingu w Chwaszczynie.

Weryfikując informacje uzyskane od zgłaszającego kryminalni ustalili, że do kradzieży wcale nie doszło. Jak się okazało, 49- latek zawiadomił o niepopełnionym przestępstwie, a jego auto wcześniej zostało rozebrane na części, które policjanci znaleźli na terenie jednej z posesji w Gdyni.

Mężczyzna zlecił rozmontowanie samochodu znajomemu , a sam postanowił zgłosić kradzież licząc na to, że wyłudzi pieniądze z ubezpieczenia.

Zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności natomiast za oszustwo nawet 8 lat.

 

źródło: KPP Kartuzy

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.