Zebranie wiejskie. Chwaszczyno ma nowego członka Rady Sołeckiej

{module do-reklamy-intertekst|none}

W dniu 13 marca 2012 r. odbyło się zebranie wiejskie w Chwaszczynie. Niestety powoli staje się regułą niska frekwencja mieszkańców Naszej miejscowości. Na zebraniu z 2494 uprawnionych mieszkańców przybyło zaledwie 111 osób (jedna osoba wyszła przed głosowaniem). 

 

 

W zebraniu uczestniczyli m.in:  Wiceburmistrz Gminy Żukowo Marek Trepczyk. Przewodniczący Rady Gminy Żukowo Pan Adam Okrój, Radni Gminni: Albin Bychowski, Tadeusz Szmytke, Zbigniew Szewczyk, Wojciech Kankowski, oraz Radny Powiatowy Piotr Fikus.

zebranie-chwaszczyno3

[od lewej: Piotr Fikus, Adam Okrój, Marek Trepczyk, Gerard Barsowski, Mirosław Nowak, Marek Licbarski]

 

Była okazja zadać pytania na tematy nas nurtujące oraz dowiedzieć się jak są realizowane przez władze plany i obietnice dla Chwaszczyna.

 

Na zebraniu przedstawiono sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za rok 2011, podział środków na 2012 rok oraz przeprowadzono wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej.

 

W wyborach na członka Rady Sołeckiej Chwaszczyna startowali:

 

1) Wojciech Albecki (29 głosów)

2) Jerzy Chmieliński (29 głosów)

3) Krzysztof Glaza (11 głosów)

4) Krzysztof Naczke (41 głosów)

 

1)Wojciech-Albecki2)Jerzy-Chmielinski3)Krzysztof-Glaza

4)Krzyszto-Naczke fot. chwaszczyno.pl

 

Pan Krzysztof Naczke został nowym członkiem Rady Sołeckiej sołectwa Chwaszczyno – (zastąpił on Pana Jacka Nosela, który wyprowadził się z Chwaszczyna)

 

Ogłoszenie wyników wyborów:

 

Ostatnim punktem zebrania była burzliwa dyskusja mieszkańców. Tematami wiodącymi był problem dróg i kanalizacji. Poruszano również sprawę przerw w dostawach wody, bezpieczeństwa na drogach oraz złego odśnieżania pod koniec zimy przez firmę – Zakład Sprzątania Placów i Ulic Mielczarek, Sobański Sp. Jawna – POZNAŃ.

 {module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.