Zdjęcia i materiał wideo z XVII Światowego Zjazdu Kaszubów w Redzie.

 

 

W minioną sobotę 4 lipca po raz XVII odbył się zjazd Kaszubów, tym razem na miejsce zjazdu wybrano Redę miejscowość położoną blisko trójmiasta. Podczas przemarszu z dworca dokąd zjazdowiczów przywiozła Transcassubia przy UM Reda odsłonięto pamiątkową tablicę. Uroczystą mszę św. odprawił ks. bp. Wiesław Szlachetka w kościele św. Antoniego Padewskiego.

 

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym dopisała pogoda. Na zjazd przybyło wielu mieszkańców Redy, turystów oraz samych zjazdowiczów. Wśród stoisk dominowało rękodzieło, regionalizm, produkty tradycyjne, literatura i temu podobne – nie zabrakło również kilku stoisk z chińszczyzną.

W Zespole Szkół nr 1 odbywał się turniej Baśki, natomiast cały program artystyczny na płycie głównej stadionu MOSiR.

Wojciech Albecki

 

fot. Andrzej Groth:

{gallery}2015/2015-07/zjazd-kaszubow-reda2{/gallery}


 

fot. Wojciech Albecki:

 {gallery}2015/2015-07/zjazd-kaszubow-reda{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.