Zatrzymano sprawcę podpalenia złomowca w Chwaszczynie.

[AKTUALIZACJA]

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali w poniedziałek 21-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie 16 listopada skupu złomu w Chwaszczynie. Jak się okazało mieszkaniec gminy Żukowo w czasie podpalenia był pod wpływem alkoholu. 21-latek usłyszał już zarzut za, które grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

W niedzielę wieczorem (16 listopada) dyżurny kartuskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w centrum Chwaszczyna na składzie złomu. Akcja gaśnicza była utrudniona z uwagi na wysoką temperaturę, duże zadymienie oraz utrudniony dostęp do źródła pożaru. Straty wstępnie oszacowano na 1 milion zł. Po ugaszeniu ognia i po wydaniu wstępnej opinii co do przyczyn pożaru, policjanci rozpoczęli poszukiwania osób, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Działania kryminalnych z Kartuz doprowadziły do 21-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Żukowo. 21-latek przyznał się do podpalenia i oświadczył, że zrobił to będąc pod wpływem alkoholu.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Oto relacja z tego wydarzenia z ospchwaszczyno.pl:

 

Zostaliśmy zadysponowani do pożaru w okolicach złomowca. Podczas dojazdu na miejsce widać już było, że płonie jedno ze składowisk. Na miejscu przystąpiliśmy do działań gaśniczych. Zadysponowano do działań większą liczbę zastępów gaśniczych. Akcja gaśnicza była bardzo trudna ze względu na łatwopalność składowanych tam materiałów pochodzących z rozbiórki samochodów. Wszystko to powodowało, że ogień szybko się rozprzestrzeniał. Do akcji gaśniczej zadysponowano dużą ilość sił i środków. Akcja gaśnicza trwała około czternastu godzin.

 

Na miejscu:

 

– OSP Chwaszczyno (GBAM, SLRt)

– OSP Kielno (GCBA, GCBA)

– OSP Miszewo (GBAM)

– OSP Banino (GBA, GCBA)

– OSP Bojano (GBA, GCBA)

– OSP Żukowo (GBA, GBA)

– OSP Szemud (GBA)

– OSP Czeczewo (GBAM)

– OSP Sulmin (GBAM)

– OSP Pomieczyno (GBAM, GCBA)

– JRG Kartuzy (GBA, GCBA, SH-21,SLOp)

– JRG Rumia (GCBA)

– JRG 4 Gdynia (GCBA, SCK1 )

– Policja

 

 


 

Pisaliśmy o tym również:

 

Pożar na złomowcu na granicy Chwaszczyna i Karczemek [wideo]

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.