Zapraszamy do haftowania! Koło w Chwaszczynie rusza

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Rozpoczyna się kolejny cykl kursów haftu kaszubskiego (5 rok) organizowany i prowadzony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie przy współpracy z tamtejszą Ochotniczą Strażą Pożarną i Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim. Taka forma doskonalenia cieszy się dużą popularnością. Koło liczy aktualnie kilkanaście pań, które dojeżdżają z terenu kilku gmin.

 

Panie kształcą się w sztuce haftu za darmo. Prowadzenie kursu stało się możliwe dzięki dotacji Gminy Żukowo, której hasło promocyjne brzmi: „Gmina Żukowo- kolebką haftu kaszubskiego”.

 

Osoby zainteresowane zapisaniem się do koła hafciarskiego i podjęciem nauki haftowania po kaszubsku mogą się zgłosić do przewodniczącej KGW w Chwaszczynie, Anny Barsowskiej (tel. 602-537-205). Spotkania odbywają się w poniedziałki, od 17.00 do 21.00, w sali remizy strażackiej w Chwaszczynie, przy ul. Żeromskiego.

 

Polecam galerię prac na stronie p. Eugenii Rum: http://egunia.multiply.com/photos/album/142?&show_interstitial=1&u=%2Fphotos%2Falbum#

oraz filmiki na YouTube:

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.