Zapraszamy do Gminnego Punktu Spisowego

Autor: Beata Bujnowska-Kowalska

Od 1 września trwa Powszechny Spis Rolny 2020! Spis jest obowiązkowy, a jego podstawową formą jest sampospis internetowy.

Wszystkich rolników zachęcamy do nie odkładania obowiązku na później i wzięcia udziału w spisie rolnym już dziś. Wystarczy wejść na spisrolny.gov.pl i wypełnić formularz!

Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać z Gminnego Punktu Spisowego, który został uruchomiany w Urzędzie Gminy Żukowo, w Referacie Środowiska i Rolnictwa. Pracownicy referatu pomogą w zalogowaniu się do aplikacji i przeprowadzeniu samospisu. Ważne jest, aby mieć przy sobie dane dotyczące powierzchni gospodarstwa. Wejście do Punktu znajduje się od strony parkingu. Gminny Punkt Spisowy działa w godzinach pracy urzędu.

Aby uzyskać dostęp do aplikacji, należy podać numer PESEL oraz numer gospodarstwa rolnego z listu Prezesa GUS lub numer identyfikacyjny producenta w ewidencji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Niezależnie do aplikacji można się zalogować poprzez krajowy węzeł identyfikacji elektronicznej login.gov.pl (węzeł krajowy).

Osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo indywidualne, będzie mogła zalogować się na trzy sposoby:

  • Poprzez wpisanie numeru PESEL i numeru gospodarstwa (numer gospodarstwa znajdziesz w lewym górnym rogu listu Prezesa GUS, który był wysłany do rolników).
  • Poprzez wpisanie numeru PESEL i numeru producenta ARiMR.
  • Za pomocą Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej.

Osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej będzie mogła zalogować się poprzez wpisanie identyfikatora i hasła, których używa do logowania w Portalu Sprawozdawczym GUS.

Aby dokonać samospisu, należy zalogować się do aplikacji formularza on-line i udzielić odpowiedzi na wszystkie wymagane pytania (zakres pytań jest dostosowywany w trakcie pracy z aplikacją w oparciu o informacje wprowadzane przez użytkownika). Samospisu może dokonać osoba, która jest użytkownikiem gospodarstwa rolnego. Informacje powinny być podane wg stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.

Samospis powinien być przeprowadzony w ciągu 14 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. W tym czasie użytkownik może logować się wielokrotnie, a stan danych jest za każdym razem zapamiętywany. Po upływie 14 dni, dane do logowania tracą ważność i spis zostanie dokończony przez rachmistrza.

————-

Konkurs „Rolniku, spisz się sam”!

Dla kogo? Dla Rolników – tych ze wsi i tych z miasta. Co trzeba zrobić? Tak naprawdę tylko spełnić swój obowiązek (czyli wziąć udział w spisie).

Kto wygra? Wygra 100 osób! Tak, to nie pomyłka – STO OSÓB. A dokładnie: pierwsze sto osób, które w dniach 8-15 września dokonają samospisu internetowego i prześlą zgłoszenie konkursowe na adres SekretariatUSGDK@stat.gov.pl. W temacie prosimy wpisywać: PSR 2020, a w treści wiadomości: „Spisałem się i czekam na upominek”.

Należy również podać numer swojego gospodarstwa rolnego. No i oczywiście dane do wysyłki nagrody!

Nagrody: Drobne upominki – gadżety spisowe. Czyli (losowo wybrane): długopisy, koce piknikowe, USB, bierki, notesy, torby, kubki termiczne itd.).

Regulamin: Pełny regulamin dostępny jest tu: https://bit.ly/3bAwNpZ.

Oczywiście wszystkich Rolników zachęcamy do tego, aby nie odkładali na później obowiązku udziału w spisie rolnym. Wystarczy wejść na spisrolny.gov.pl i wypełnić formularz!

Źródło: UG Żukowo

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.