Zakaz ruchu w obu kierunkach na odcinku ul. Droga Kaszubska

 

W związku z wprowadzeniem w dniu 10.06.2014r. zakazu ruchu w obu kierunkach na odcinku ul. Droga Kaszubska, pomiędzy ul. Oliwską, a Gdyńską,  Sołtys Chwaszczyna wraz z Radą Sołecką wnieśli w tej sprawie sprzeciw.

 

Sołtys jednocześnie w złożonym piśmie wnosi o zmianę organizacji ruchu polegającą na jej pełnym udrożnieniu z jednoczesnym pozostawieniem ograniczenia prędkości do 40 km/h i tonażu do 8 ton.

 

W uzasadnieniu sprzeciwu możemy przeczytać, że przedmiotowa nieruchomość jest działką drogową, umiejscowioną w prawie ścisłym centrum Chwaszczyna, której zarządcą jest Urząd Gminy Żukowo. Stanowi ona alternatywną drogę, umożliwiającą poruszanie się z pominięciem wiecznie zakorkowanego ronda w centrum miejscowości.

 

Kolejny podniesiony argument to, że w utwardzeniu opisywanej ulicy płytami drogowymi poza gminą miało swój udział sołectwo oraz prywatny przedsiębiorca.

 

Źródło: oprac. na podstawie rada.chwaszczyno.pl

 fot. oprac. maps.google.com

sprzeciw-kaszubska-droga

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.