Z gminy Szemud do przystanku PKM Gdańsk Osowa autobusem linii 672!

Od 1 lipca br. trasa autobusów linii 672 z Szemuda zostanie wydłużona do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdańsk Osowa.

Wszystkie kursy autobusów zostały skorelowane z odjazdami pociągów w kierunku Gdańska tj. między innymi do Portu Lotniczego, Strzyży, Wrzeszcza i Śródmieścia. Analogicznie jest w drugą stronę – autobusy czekają na przyjazd pociągów jadących z Gdańska. Kursować będą przez siedem dni w tygodniu (również w wakacje), tj. od poniedziałku do piątku, a także w soboty i niedziele.

Tym samym mieszkańcy gminy Szemud zyskują atrakcyjne połączenie między innymi z gdańskim lotniskiem, jak i Starym Miastem (a tam już niedługo choćby Jarmark św. Dominika). To również bardzo dobra opcja dojazdu dla turystów z Trójmiasta lubiących wypoczynek np. nad jeziorem w Kamieniu. Gratką dla nich będzie fakt, że autobusem linii 672 bezpłatnie przewieziemy rower.

To nie koniec udogodnień!

Ważny w dniu przejazdu bilet miesięczny, bądź kwartalny na przejazd pociągiem SKM po trasie linii PKM (Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa) lub elektroniczny miesięczny, bądź 30-dniowy kolejowo-komunalny bilet metropolitalny emitowany przez MZKZGupoważniać będzie do bezpłatnego przejazdu autobusem. Wszyscy pozostali podróżni za przejazd na trasie: gmina Szemud – Chwaszczyno – Gdańsk Osowa zapłacą za bilet 2,50 zł.

 

Szczegóły, w tym ulotka z rozkładem jazdy autobusów linii 672 dostępne są poniżej:

pdfRozkład jazdy linii 672 obowiązujący od 1 lipca 2016 r.

pdfTabelaryczny rozkład jazdy

 

 

Z wyrazami szacunku,
Bartosz Milczarczyk
Specjalista ds. Organizacji i Kontroli Przewozów PKS Gdynia Sp. z o.o.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.